Turkija Ukrainai dovanos 3 „Bayraktar“ bepiločius

Turkijos bendrovė „Baykar“ nemokamai perduos Ukrainos ginkluotosioms pajėgoms tris „Bayraktar“ bepiločius, kuriuos už surinktus pinigus būtų pirkęs Ukrainos visuomenės veikėjo Serhijaus Pritulos labdaros fondas, rašo UNIAN.

„Baykar“ žino, kad per lėšų rinkimo kampaniją, pavadintą „Liaudies Bayraktar“, buvo sėkmingai surinkta suma, už kurią ukrainiečiai galėtų įsigyti kelis bepiločius orlaivius „Bayraktar TV2“, jog galėtų ginti savo tėvynę“, – sakoma bendrovės pareiškime.

Bendrovė tikina suvokianti, kad ir verslininkai, ir paprasti žmonės intensyviai aukojo tam, jog pinigai būtų surinkti kuo greičiau.

„Baykar“ nepriims TV2 mokėjimo ir nemokamai nusiųs tris bepiločius orlaivius į Ukrainos frontą. Mes prašome, kad surinktos lėšos būtų panaudotos kovojantiems Ukrainos žmonėms. Esame sujaudinti šio solidarumo ir ryžto, susidūrus su, atrodytų, neįveikiamais iššūkiais“, – teigia bendrovė.

Dovana vertinama 15 mln. dolerių suma.

Dar birželio 22 d. Ukrainos visuomenės veikėjo Serhijaus Prytulos labdaros fondas pradėjo didelio masto lėšų rinkimą trims bepiločiams orlaiviams „Bayraktar“ įsigyti.

Dar gegužės pabaigoje visuomenės veikėjo Andriaus Tapino iniciatyva per tris su puse dienos lietuviai surinko 5 mln. eurų, kad nupirktų „Bayraktarą“ Ukrainai. „Baykar“ tuomet taip pat nusprendė droną padovanoti Lietuvai.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer