Arestovyčius: rusus apėmė panika, HIMARS keičia žaidimo taisykles

Vakarų partnerių Ukrainai suteiktos HIMARS raketų sistemos jau sukėlė daug problemų okupantams. Jų artilerijos sandėliai dega vienas po kito, o tai verčia rusus panikuoti, sako Ukrainos prezidento patarėjas Oleksijus Arestovyčius.

Anot jo, atrodo, kad Vakarų partneriai Ukrainai suteikė tik kelias raketų sistemas, tačiau jos mūšio lauke jau daro didžiulę įtaką. Ukrainos kariams pavyksta taip tiksliai pataikyti, kad rusai jau pradeda panikuoti ir nežino, kaip elgtis toliau.

Kaip sako O. Arestovyčius, HIMARS iš esmės keičia žaidimo taisykles mūšio lauke. Pasak jo, vien per vieną dieną Ukrainos pajėgos smogė amunicijos sandėliams vadinamosiose Donecko ir Luhansko liaudies respublikose, pačiame Donecke, Nova Kachovkoje, Chersono srityje ir kitose vietose.

„Iš viso per savaitę AFU (Ukrainos ginkluotosios pajėgos – aut. past.) smogė daugiau nei 50 kartų, ir visi jie buvo sėkmingi, nė karto nepraleista. Jų (okupantų – aut. past.) pokalbiuose, kuriuos girdime iš pasiklausymo, taip pat iš žvalgybos informacijos, okupantų būsena artima panikai. Didžiuliai nuostoliai, ir jie nežino, ką daryti“, – „Feygin live“ teigė O. Arestovyčius.

Jis taip pat pridūrė, kad Ukrainai gavus minėtų raketų sistemų, rusų nuostoliai tiesiog milžiniškai išaugo.

HIMARS yra didelio mobilumo artilerijos raketų sistema. JAV dar praėjusią savaitę pranešė, kad Ukrainai siųs dar keturias HIMARS sistemas.

Ukrainos skaičiavimu, nuo karo pradžios Rusija neteko 37 570 karių, 1649 tankų, 3832 šarvuočių, 217 lėktuvų, 188 sraigtasparnių, 678 bepiločių, 109 oro gynybos sistemų, 15 laivų ir kitos technikos.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer