Rusija skelbia perėmusi „Azovstal“ kontrolę

Rusija skelbia perėmusi daugiau nei du mėnesius apgultos Mariupolio plieno ir geležies gamyklos „Azovstal“ kontrolę. Rusija sako, kad pasidavė paskutinioji, daugiau nei 500 ukrainiečių karių, grupė. Kiek anksčiau penktadienį Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis paskelbė, kad didžioji dalis Ukrainos karių jau buvo evakuoti iš „Azovstal“.

Svarbiausios penktadienio naujienos:

23:57 | Kanada išplėtė sankcijas Rusijai

Kanada penktadienį paskelbė draudimą prabangos prekių prekybai su Rusija ir į sankcijų, paskelbtų dėl Maskvos invazijos į Ukrainą, sąrašą įtraukė dar 14 Rusijos oligarchų ir kitų Kremliaus šeimininko Vladimiro Putino artimo rato žmonių.

Sankcijos suderintos su panašiomis priemonėmis, kurias Rusijai paskelbė tokios Kanados sąjungininkės kaip Jungtinės Valstijos ir Europos Sąjunga.

Pasak vyriausybės, jos „padės sumažinti Rusijos oligarchų galimybes apeiti apribojimus kitose prabangos prekių rinkose“.

Draudimas apima Kanados alkoholinių gėrimų, tabako, kai kurių tekstilės gaminių ir sportinės aprangos, avalynės, prabangių drabužių ir aksesuarų, juvelyrinių dirbinių, virtuvės reikmenų ir meno kūrinių eksportą, taip pat alkoholinių gėrimų, jūros gėrybių, žuvies ir deimantų importą iš Rusijos.

2021 metais šių prekių vertė siekė 76 mln. Kanados dolerių (56 mln. eurų), rodo prekybos duomenys.

Vyriausybė taip pat paskelbė sankcijas Rusijos oligarchams, jų šeimos nariams ir artimiems V. Putino bendražygiams bei apribojo „prekių, kurios gali būti naudojamos ginklams gaminti“, eksportą į Rusiją.

Nuo vasario 24 dienos, kai Maskva įsiveržė į Ukrainą, Kanada paskelbė sankcijas daugiau kaip 1 000 fizinių ir juridinių asmenų iš Rusijos, Baltarusijos ir Ukrainos.

23:39 | Zelenskis: „Azovstal“ gynėjams buvo duotas aiškus ženklas gelbėti gyvybes

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis sako, kad „Azovstal“ kovotojams buvo duotas aiškus ženklas pasitraukti ir gelbėti savo gyvybes.

„Šiandien vaikinai gavo aiškų signalą iš karinės vadovybės, kad jie gali išeiti ir gelbėti savo gyvybes“, – pranešė V. Zelenskis Ukrainos televizijos kanalui.

Rusijos gynybos ministerija teigė, kad penktadienį pasidavė paskutinė „Azov“ pulko gynėjų grupė, kurią sudarė 531 žmogus.

23:23 | Zelenskis siūlo areštuotą Rusijos turtą skirti kompensacijoms ukrainiečiams

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis pasiūlė šalims partnerėms pasirašyti daugiašalę sutartį dėl konfiskuotų Rusijos lėšų ir turto perdavimo Ukrainos atstatymui, praneša „UNIAN“.

„Siūlome savo partneriams pasirašyti daugiašalę sutartį ir sukurti mechanizmą, pagal kurį visi, kurie nukentėjo nuo Rusijos veiksmų, galės gauti kompensaciją už visus patirtus nuostolius“, – kalbėjo V. Zelenskis.

Pasak jo, „remiantis tokiu susitarimu, Rusijos lėšos ir turtas, esantys valstybių partnerių jurisdikcijoje, turėtų būti areštuoti arba įšaldyti, o vėliau konfiskuoti ir nusiųsti į specialiai sukurtą fondą, iš kurio visi, nukentėję nuo Rusijos agresijos, galės gauti atitinkamą kompensaciją“.

„Tai tikrai bus sąžininga. Ir Rusija pajus tikrąjį kiekvienos į mus paleistos raketos, bombos ir sviedinio svorį“, – pabrėžė V. Zelenskis.

23:03 | Rusai į Charkivą paleido kelias raketas, dvi buvo numuštos

Pasirodė daugiau detalių apie rusų smūgį Charkivo sričiai. Kiek anksčiau pranešta, kad Rusija smogė Lozovo kultūros centrui.

Charkivo srities vadovas Olegas Sinegubovas sako, kad okupantai į Lozovą paleido kelias raketas – dvi buvo numuštos, viena – pataikė į vietos kultūros namus, rašo „UNIAN“.

„Dėl smūgio buvo sužeisti 8 žmonės. Tarp sužeistųjų buvo ir 11 metų mergaitė“, – sakė jis ir pridūrė, kad visos raketos aukos buvo prie pastato ir buvo sužalotos skeveldrų. 7 žmonės paguldyti į ligoninę.

Dėl raketos kultūros namuose kilo gaisras, tačiau gelbėtojai jį greitai užgesino. Per sprogimą nukentėjo ir šalia esantys aukštybiniai pastatai.

22:36 | Pentagonas: Rusija nenaudojo naujų lazerių

Rusija Ukrainoje nenaudojo lazerinių ginklų, pareiškė JAV Pentagonas, praneša „Reuters“.

Dar anksčiau šią savaitę Rusija paskelbė kare su Ukraina naudojanti naujo tipo lazerinę technologiją, galinčią sudeginti kelių kilometrų atstumu esančius objektus.

Pentagono pareigūnai paneigė šį teiginį, sakydami, kad Rusija anksčiau tokios technologijos nenaudojo.

„Neturime jokių požymių, kad Ukrainoje būtų naudojami lazeriai, bent jau ginkluoti lazeriai. Nieko, kas galėtų tai patvirtinti“, – per spaudos konferenciją sakė Pentagono atstovas spaudai Johnas Kirby.

22:04 | Rusija skelbia perėmusi „Azovstal“ kontrolę

Rusija skelbia perėmusi „Azovstal“ plieno gamyklos kontrolę, rašo „Sky news“. Rusijos gynybos ministerija pranešė, kad paskutinė Ukrainos pajėgų grupė, „Azovstal“, „pasidavė“.

„Azovstal“ metalurgijos gamyklos teritorija visiškai išlaisvinta“, – sakoma ministerijos pranešime.

Rusija teigia, kad pasidavusią grupę sudarė 531 žmogus.

Kiek anksčiau penktadienį Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis paskelbė, kad didžioji dalis Ukrainos karių buvo evakuoti iš „Azovstal“.

21:53 | Mykolajive nugriaudėjo sprogimai

Penktadienio vakarą Mykolajive nugriaudėjo sprogimai. Tai, pasak „UNIAN“, patvirtino meras Aleksandras Senkevičius.

Valdžios institucijos ragina vietos gyventojus nesiartinti prie langų. Išsamesnės informacijos kol kas nėra.

„Mykolajove girdimi sprogimai. Laikykitės atokiau nuo langų!“ – rašė A. Senkevičius.

21:31 | Zelenskis pirmą kartą prabilo apie „Azovstal“ gelbėjimo operaciją

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis pirmą kartą papasakojo apie „Azovstal“ kariškių gelbėjimo operaciją. Pasak prezidento, daugybė Ukrainos pilotų bandė skristi į Mariupolio plieno gamyklą padėti ten įstrigusiems kariškiams, tačiau nesėkmingai.

Apie tai V. Zelenskis kalbėjo interviu trijų metų nuo inauguracijos proga, rašo „UNIAN“.

Pasak V. Zelenskio, Ukrainos pilotai į Mariupolį skrido nesant jokio oro koridoriaus ir veikiant galingai rusų priešlėktuvinei gynybai.

„Absoliučiai didvyriški žmonės (Mariupolio gynėjai – aut. past.). Nepamirštant, kad ten buvo visi: Nacionalinė gvardija ir 400 pasieniečių. Daugelis jų buvo sužeisti, mirė, bet jų buvo 400.

Taip pat desantininkai, policininkai, net Ukrainos saugumo tarnybos darbuotojai, medikai, karo medikai, paprasti žmonės, vietiniai gyventojai. Ten yra daugybė didvyriškų žmonių. Todėl dabar sakau, kad visi šie žmonės yra absoliutūs didvyriai. Kitas klausimas – kaip tai įvyko, kas čia atsitiko. Jie gynė Mariupolį“, – kalbėjo V. Zelenskis.

Pasak jo, gindami Mariupolį žuvo daugybė ukrainiečių lakūnų.

Plačiau apie tai skaitykite tv3.lt straipsnyje.

21:18 | Rusija puola rytinius Ukrainos miestus

Rusijos pajėgos penktadienį toliau puolė Lysyčansko ir Severodonecko miestus Ukrainos rytiniame Luhansko regione, siekdamos atkirsti šią teritoriją nuo likusios Ukrainos dalies, pranešė regiono gubernatorius.

Luhansko gubernatorius Serhijus Haidajus naujienų agentūrai AP sakė, kad Rusijos pajėgos sutelkė dėmesį į greitkelį Lysyčanskas–Bachmutas.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer