Atėnuose griaudi sprogimai – protestuoti į gatves išėjo per 20 tūkst. žmonių

Graikijos sostinėje Atėnuose griaudi sprogimai – taip graikai valdžiai bando parodyti, kokie yra įniršę dėl prastėjančios ekonominės situacijos. Į sostines gatves protestuoti išėjo bent 20 tūkstančių žmonių. Įniršusią minią riaušių policijai teko tramdyti – pareigūnai suėmė bent 10 žmonių.

Sprogimai griaudi pačioje Graikijos širdyje – Atėnuose prie parlamento rūmų. Įniršę graikai į riaušių policiją mėto savadarbius Molotovo kokteilius, tad visas sostinės centras dreba nuo sprogimų, stiklų dūžių ir skęsta dūmuose.

Į gatves išėjo per 20 tūkstančių ekonomine situacija šalyje nepatenkintų graikų.

„Per mėnesį uždirbu 900 eurų. Iki kol vėl gausiu algą, turiu sumokėti būsto paskolą, apmokėti elektros, vandens sąskaitas. Pragyvenimui liks tik trupiniai“, – sako stalius Aimilios Fessas.

Kiti skundžiasi, kad pinigų mėnesio gale išvis nelieka – esą kainos tokios didelės, kad jų pakanka vos pirmoms dešimt mėnesio dienų. Infliacija šį mėnesį šalyje pasiekė 12 procentų, o štai Europos Sąjungos vidurkis yra beveik 11 procentų.

Tiesa, Lietuvos infliacijos rodiklis Graikiją lenkia bene dvigubai. Tačiau graikų protestuotojams ir 12 procentų siekiančios infliacijos pakanka, kad savo valdžiai bandytų užkurti tikrą pirtį. Jie į gatves išėjo ir kituose Graikijos miestuose, taip paralyžuodami kasdienį šalies gyvenimą. Tiesa, kitose vietose jie buvo ramesni, o štai Atėnuose policija suėmė bent 10 žmonių.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer