Baltarusijoje į psichiatrinę uždarytas SMS žinute Lukašenką kritikavęs latvis

Latvijos Užsienio reikalų ministerija ragina piliečius nevykti į Aliaksandro Lukašenkos režimo valdomą Baltarusiją. Nors Baltarusija nuo balandžio vidurio įvedė bevizį režimą, Užsienio reikalų ministerijos atstovė Zanda Kalniņa-Lukaševica, perspėja, kad Latvijos piliečiai gali būti sustabdyti ir suimti gatvėse.

„Žmonės mano, kad tiesiog važiuoja apsipirkti, susitikti su pažįstamais, aplankyti jiems svarbias vietas, tačiau reikėtų žinoti, kad [Baltarusijoje] nuolat suimami žmonės iš Latvijos ir kitų Vakarų Europos šalių. Vis dar turime labai sudėtingą situaciją – sulaikytas vienas Latvijos pilietis.

Jo telefonas buvo patikrintas ir valdžiai nepatiko SMS žinutės, kuriose jis kritikavo diktatorių Lukašenką. Jis buvo uždarytas į areštinę. Nedelsdami paprašėme susitikimo, kad galėtume suteikti konsulinę pagalbą.

Kai mūsų konsulato darbuotojai greitai nuvyko į nurodytą vietą, asmuo nebebuvo sulaikytas – vietoj to jis mėnesiui paguldytas į psichiatrinę ligoninę psichiatrinėms ekspertizėms“, – Latvijos portalas la.lv cituoja Užsienio reikalų ministerijos parlamentinę sekretorę.

Z. Kalniņa-Lukaševica nekomentavo, ar sulaikytas Latvijos pilietis pasinaudojo galimybe laikinai be vizos apsilankyti Baltarusijoje, ar ten buvo ilgą laiką.

Pilietis šiuo metu yra uždaroje psichiatrijos įstaigoje ir Latvijos atstovams nesuteikiama galimybė su juo susitikti, todėl kyla susirūpinimas dėl šio asmens gerovės. Tai tik vienas pavyzdys, su kuriuo susiduria ir Latvija, ir kitos Europos šalys, parodantis, kokia pavojinga situacija Baltarusijoje.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer