Dalis sutiktų, kad parduotuvės sekmadieniais nedirbtų: tam nepritaria didieji prekybininkai

Dalyje Europos šalių sekmadieniais į parduotuvę nenueisime, nes sekmadieniais maisto prekių parduotuvėse paskelbtas laisvadienis. Tokį siūlymą anksčiau teikė Seimas, dabar prie jo grįžtama svarstant apie elektros taupymą. Nors dideli prekybos tinklais tokiam sprendimui nepritaria, gyventojams uždarytos parduotuvės gyventi netrukdytų.

Tokią nuomonę MadeinVilnius.lt surengtoje apklausoje išreiškė 46 proc. respondentų. Jų nuomone, sekmadieniais visiems turėtų būti nedarbo diena. Dar 16 proc. apklaustųjų sutiktų su tokiu pasiūlymu, jeigu Lietuvoje veiktų mažos parduotuvės, kaip pvz. kaimyninėje Lenkijoje.

Visgi ne visi vilniečiai buvo vieningi. Su tokiu sprendimu nesutiktų 34 proc. žmonių. Panašiai svarsto ir didieji prekybos tinklai, kurie mano, kad Lietuvos rinka tokiam sprendimui dar nėra pasiruošusi. Beje, prekybos sekmadieniais jie nenorėtų atsisakyti būtent dėl pirkėjų. Prekybos centrų praktika rodo, kad sekmadienis – itin mėgiama diena apsipirkimams.
tinklai baiminasi, kad uždarius parduotuves sekmadieniais, tektų išmesti daugiau maisto produktų. Dabartinėje situacijoje, kuomet parduotuvės dirba septynias dienas, galima efektyviai užtikrint produktų šviežumą ir maisto švaistymo prevenciją.

Parduotuvės įdegė aibę sprendinių siekdami taupyti elektros energiją. Daug kur yra sumažintas nebūtinas apšvietimas parduotuvių teritorijoje, yra investuojama į LED šviestuvus, leidžiančius sumažinti elektros išlaidas.

Nors užsienio šalys praktikuoja parduotuvių uždarymą sekmadieniais, Lietuvos tinklai pastebi, kad lietuviams tai yra svarbi savaitės diena, kurią jie dažnai skiria apsipirkimams.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer