Didelė karo su Rusija rizika per artimiausius 3-10 metų: Lenkija perspėja apie pavojų

Lenkijos gynybos ministerijos pareigūnas pareiškė, kad per artimiausius 3-10 metų yra didelė karo su Rusija rizika, todėl kaimyninė Lietuvos valstybė aktyvavo pasiruošimo ir modernios ginkluotės įsigijimo mechanizmus.

Lenkija kitų metų gynybos biudžetui numatė skirti rekordinius 97 mlrd. zlotų (apie 20,5 mlrd. eurų), pažymima gynybos viceministro Marcino Ociepos interviu Lenkijos naujienų agentūrai PAP.

„Yra rimta karo su Rusija rizika nuo 3 iki 10 metų periodu. Viskas priklauso nuo to, kaip baigsis konfliktas Ukrainoje, tačiau mes vertiname, kad būtent tiek laiko Rusijai tam prireiktų. Mes turime šį laiką išnaudoti maksimaliai perginkluoti Lenkijos kariuomenę ir, atleiskite man, tai jau visiškai antraeilis klausimas dėl to, kaip buhalteriai skaičiuos šias išlaidas“, – cituojamas Lenkijos gynybos ministerijos atstovas.

Lenkija aktyviai perkasi naują ginkluotę

Lenkija birželio mėnesį pasirašė sutartis su Pietų Korėja dėl ginkluotės, įskaitant tankus, savaeiges haubicas ir naikintuvus, įsigijimo, su Rusija ir Ukraina besiribojančiai šaliai nusprendus sustiprinti savo gynybą.

Sutartys buvo pasirašytos per ceremoniją Varšuvoje su įmonių „Korea Aerospace Industries“ ir „Hyundai“ atstovais, bet jų vertė nebuvo įvardyta.

„Darome išvadas iš to, kas vyksta Ukrainoje“, – po ceremonijos žurnalistams sakė gynybos ministras Mariuszas Blaszczakas.

„Laikas spaudžia – mums reikia aprūpinti Lenkijos kariuomenę“, – pridūrė jis.

Gynybos ministerijos pareigūnai sakė, kad pirmieji iš 48 lengvųjų atakos lėktuvų FA-50 bus gauti jau kitąmet.

Šie lėktuvai turi pakeisti Lenkijos iki šiol naudotus sovietų gamybos naikintuvus MiG-29. Varšuva taip pat turi amerikietiškų naikintuvų F-16, o vėliau įsigis modernių naikintuvų F-35.

Be to, Lenkija taip pat įsigis 180 tankų „K2 Black Panther“, gaminamų bendrovės „Hyundai Rotem“, o paskui planuoja pirkti daugiau kaip 800 šių mašinų. Pastarosios specialios modifikacijos kovinės mašinos K2PL nuo 2026 metų bus gaminamos Lenkijoje.

Šiemet Varšuva turėtų gauti ir 48 savaeiges haubicas K9, bet Lenkijos gynybos ministerija nurodė, kad nuo 2024 įsigis apie 600 šių mašinų, kurių gamyba šalyje prasidės 2026 metais.

Anksčiau šį mėnesį Lenkija pranešė už 1,75 mlrd. eurų pirksianti 32 universalius karinius sraigtasparnius AW149 iš Italijos gynybos pramonės įmonės „Leonardo“.

Be to, Varšuva yra užsakiusi 366 amerikietiškus tankus „Abrams“ ir Europos gaminamų raketų „žemė–oras“ sistemų.

Praeitais metais baigė rengti sutartį dėl 32 naikintuvų F-35 pirkimo ir šiuo metu turi apie 50 naikintuvų F-16.

Taip pat buvo nuspręsta įsigyti apie 500 reaktyvinių raketų paleidimo sistemų HIMARS iš JAV.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer