Duda įspėja: jei Ukraina neatlaikys, Baltijos šalims ir Lenkijai kyla tiesioginė grėsmė

Lenkijos prezidentas Andrzejus Duda įspėja, kad, jei Ukrainai nepavyks iki galo pasipriešinti Rusijos imperiniams kėslams, kitos šalys Rusijos Federacijos taikiklyje bus Lenkija ir Baltijos šalys.

Tai Lenkijos lyderis pasakė interviu vokiečių leidiniui „Frankfurter Allgemeine Zeitung“. Laikraščio žurnalistas A. Dudos klausė:

„Ponas prezidente, kuo Rusija pavojinga lenkams ir Baltijos šalims? Vienas iš jūsų pirmtakų per Rusijos ir Gruzijos karą 2008 metais pasakė: „Šiandien eilė Gruzijai, rytoj – Ukrainai, poryt – Baltijos šalims, o gal vieną dieną – Lenkijos eilė“.

Į tai A. Duda atsakė:

„Tai, ką prezidentas Lechas Kaczyńskis pasakė savo kalboje Tbilisyje, kilo iš gilaus politikos ir istorijos išmanymo. Kokia situacija šiandien? Šiandien Ukraina gina Lenkiją, Europą, įskaitant Vokietiją.

Jei Ukrainos didvyriškas pasipriešinimas neatlaikytų V. Putino imperinių planų, Lenkijai ir Baltijos šalims kiltų tiesioginė grėsmė dėl tolesnio Rusijos įtakos sferos išplėtimo į Vidurio Europą. Beje, Rusijos idėjos, apie kurias kalbame, nėra tik Vladimiro Putino idėjos; didelė dalis Rusijos visuomenės yra jų persmelkta, žurnalistai ten kalba apie Rusiją, besitęsiančią iki pat Lenkijos Kališo miesto. Šiandien Ukrainos dėka šis pavojus suvaldytas. Bet manau, kad šis pavojus, deja, ateityje taps realus“.

Paklaustas, ką įmanoma padaryti, kad būtų užkardyta grėsmė, A. Duda pažymėjo, kad „vienintelis dalykas, kurį galime padaryti, tai sustiprinti savo saugumą. Ukraina parodo, ką gali gerai aprūpintas gynėjas“.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer