Duda pratrūko dėl pokalbių su Putinu: „Ar kas nors kalbėjosi su Adolfu Hitleriu? Ar kas nors sakė, kad reikia jo nežeminti?“

Lenkijos prezidentas Andrzejus Duda sukritikavo idėją derėtis su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu, Rusijai įsiveržus į Ukrainą. Jis tai palygino su pokalbiais su Vokietijos diktatoriumi Adolfu Hitleriu.

Apie savo požiūrį jis kalbėjo interviu Vokietijos laikraščiui „Bild“, atsakydamas į klausimą, ar Vokietijos kancleris Olafas Scholzas nebijo V. Putino, nes, kaip ir Prancūzijos prezidentas, mano, kad konflikto „sprendimas gali būti pasiektas tik derybomis“.

„Mane stebina visos šiuo metu vykstančios derybos su V. Putinu. Kancleris O. Scholzas, prezidentas Emmanuelis Macronas. Šie pokalbiai nenaudingi. Ką jie daro? Jie tik įteisina asmenį, atsakingą už Rusijos kariuomenės nusikaltimus Ukrainoje. Jis yra atsakingas už tai. Jis priėmė sprendimą išsiųsti kariuomenę. Jam atskaitingi karo vadai. Vladimiras Putinas!

Ar kas nors taip kalbėjosi su Adolfu Hitleriu per Antrąjį pasaulinį karą? Ar kas nors sakė, kad Adolfas Hitleris turi „išsaugoti veidą“? Kad turėtume veikti tokiu būdu, kad nebūtų pažemintas Adolfas Hitleris? Aš apie tai negirdėjau“, – sakė A. Duda.

Jis taip pat pažymėjo, kad joks susitarimas dėl karo Ukrainoje negali būti sudarytas be Ukrainos vyriausybės sutikimo, o padėtis gali būti išspręsta remiant Ukrainos gynybą.

„Mane labiausiai domintų tai, kad Ukrainos gynyba gautų tokią paramą, kad būtų pajėgi išstumti rusus iš savo teritorijos“, – sakė Lenkijos prezidentas.

Kaip anksčiau skelbė UNIAN, Lenkijos prezidentas Andrzejus Duda trečiadienį pradėjo kelionę po Pietų Europos šalis, siekdamas įtikinti jas paremti kandidatės į ES statuso Ukrainai suteikimą.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer