Putinas įsiutęs: JAV ginklais ukrainiečiai smogė vadavietei, o rusų sistema patyrė fiasko

Ukrainos pajėgos amerikiečių suteiktais ginklais atakavo rusų vadavietę netoli okupuoto Chersono, rašo „Daily Mail“. Pranešama, kad žuvo 12 rusų karių, tarp jų vienas rusų generolas ir pulkininkas, o rusų priešlėktuvinės sistemos S-400 nesugebėjo vadavietės apsaugoti. Internete teigiama, kad dėl to Rusijos režimo lyderis Vladimiras Putinas yra tiesiog įsiutęs.

Atakuota vadavietė Čornobaivkos oro uoste. Manoma, kad ataka buvo įvykdyta naudojant JAV raketas HIMARS.

Smogė vadavietei aerodrome

„Telegram“ kanaluose dar kiek anksčiau ėmė plisti vaizdo įrašas, kuriame buvo matyti, panašu, sprogstantis rusų bazėje esantis šaudmenų sandėlis. Rusų kanalais buvo pranešta, kad V. Putinas yra įsiutęs dėl Rusijos priešlėktuvinių sistemų S-400 nesugebėjimo apsaugoti rusų ginkluotųjų pajėgų.

Čornobaivkos oro uostas, kuriame buvo įvykdyta ši ataka, yra strategiškai svarbus Ukrainos pietuose esantis aerodromas. Jį dar karo pradžioje užėmė Rusija, šiuo metu oro uostas yra naudojamas karinėms reikmėms.

Vis dėlto, kaip rašo minėtas portalas, tai toli gražu nėra pirmas kartas, kai šis objektas tapo Ukrainos atakų taikiniu. Dar anksčiau per kelis bombardavimus buvo sunaikintos dešimtys rusų sraigtasparnių, o V. Putino armija čia patyrė didelių nuostolių.

Tačiau fronto linijai pasistūmėjus toliau į vakarus, Ukrainos kariai šio aerodromo nebepasiekė. Vis dėlto gavus amerikietiškų raketų sistemų, ukrainiečiai vėl gali smogti čia esantiems rusams.

Rusijos propagandistas Aleksandras Sladkovas naktį rašė, kad Ukraina „kelis kartus smogė“ rusų sprendimų priėmimo centrams.

„Centrai yra maži, bet svarbūs. Čia nerašysiu, kur, kada, kiek ir kam [buvo smogta], kad neišduočiau karinių paslapčių“, – rašė jis.

Putinas įsiutęs dėl nesėkmių

Viename pranešime teigta, kad V. Putinas dėl to, kad rusų priešraketinės gynybos sistema S-400 nesugebėjo veiksmingai veikti kare, yra taip įsiutęs, jog ieško atpirkimo ožių ir atsigręžia prieš savo paties sąjungininkus.

„Telegram“ kanalas „Sanctions RF“ skelbia, kad buvęs Rusijos ministras pirmininkas, ilgametis V. Putino žvalgybos vadovas Michailas Fradkovas dėl šių nesėkmių gali būti atleistas iš pareigų, jam gali būti iškelta baudžiamoji byla.

Pranešime taip pat teigiama, kad atleistas gali būti ir valstybinės ginklų bendrovės generalinis direktorius Janas Novikovas.

„Pavyzdinės oro gynybos sistemos techninės charakteristikos buvo daug kartų pervertintos, o S-400 kūrimui skirti pinigai buvo sėkmingai pavogti.

Apgaulė išryškėjo neseniai, kai S-400 nesugebėjo numušti nė vienos HIMARS raketos nei Donbase, nei Zaporižios ir Chersono regionuose“, – teigiama pranešime.

HIMARS raketos taip pat sunaikino S-400 kompleksą, turėjusį apsaugoti vietovę nuo oro smūgių.

Ukrainiečių skaičiavimu, nuo karo pradžios Rusija iš viso neteko 37,3 tūkst. karių, 1641 tanko, 3823 šarvuočių, 217 lėktuvų, 188 sraigtasparnių, 676 bepiločių, 108 oro gynybos sistemų, 15 laivų ir kitos technikos.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer