Egidijus Dragūnas su pareigūnais kalbėjo keiksmais: „Aš sau galiu laikyti, jei man niežti?“

Lietuvos policija paviešino daug triukšmo sukėlusį Selo sulaikymą, įvykusį prieš dvejus metus. Egidijus Dragūnas šiuo metu yra teisiamas dėl pasipriešinimo ir dėl pareigūnų sužalojimo. Konfliktas kilo dėl to, kad policininkai priėjo be kaukių, po sulaikymo teigė pats Selas.

Aiškėja, kad viskas buvo ne taip, kaip pasakoja Selas. Jis pareigūnus ėmė siuntinėti rusiškai visai neišprovokuotas, ginčijosi, nepateikė dokumentų, spardėsi ir nepaisė policijos reikalavimų pateikti dokumentus ir išlipti iš mašinos.

Egidijaus Dragūno sulaikymą, sukėlusį daug triukšmo, policija nutarė visuomenei parodyti po beveik dvejų metų – Selas visą šį laiką pareigūnus kaltino visai be reikalo jį sustabdžius ir per sulaikymą panaudojus fizinę jėgą, aiškino, kad pareigūnai keikėsi ir vos žvaigždės nepasmaugė. O vaizdo įrašas atskleidžia visai ką kitą – tai Selas neišprovokuotas pats užsipuolė pareigūnus, ėmė juos siuntinėti ten, kur dabar siunčiami Rusjos laivai.

Pradžia, kai pareigūnai pradėjo stabdyti Selo „Bentley“. Policininkai Upės gatvėje pastebėjo, kad vairuotojas naudojasi telefonu. Pareigūnas mandagiai kalba su sustabdytu vairuotoju. Net nebuvo jokio konflikto dėl kaukių, Selas tik paklausė, kodėl pareigūnas be jos, policininkas atsakė, kad lauke neprivaloma:

„Laba diena, Patrulių rinktinė, vyriausiasis patrulis Vaitkevič, dokumentus pateikite. – Kur kaukė? – Kaukės nereikia, sustabdytas už kelių eismo taisyklių 20 punktą, tai reiškia naudojotės vairuodamas transporto priemonę mobilaus ryšio priemone. – Nesinaudojau telefonu. – Kaip sakot? – Aš klausausi muzikos iš telefono. – Tai negalima naudotis, užgesinkit variklį ir tada galit naudotis. – E, girdi, nieko aš nesinaudojau. Pasižiūrėk, nėra jokio skambučio. Aš laikiau rankoje.“

Daugiau klausimo dėl kaukių sustabdyta žvaigždė nekėlė, nors vėliau išleistas iš areštinės Egidijus Dragūnas tvirtino visai priešingai, esą konfliktas kilo būtent dėl kaukių:

„Prie VCUP jūs laikėte rankoje telefoną. – Tai ką, aš negaliu laikyti rankoje telefono? – Vairuodamas ne. – Tai kažkaip man užtenka rankų vairuoti ir laikyti telefoną. Aš neskambinau niekur. – Esmė tame, kad užtekt užtekti, bet yra taisyklės. – Pažiūrėkit va, mano skambučiai, va niekam neskambinau. – Ne, ne naudojimasis, jūs sakot, muziką klausot iš jo – negalima taip daryti. – Kodėl aš jo negaliu laikyti. – Dokumentus pateikite prašome. – Aš piniginę galiu laikyti? – Principe ne, neturite užsiimti pašaliniais veiksmais. – Aš neužsiimu pašaliniais veiksmais. – Vairuoti, tai reiškia laikyti rankas ant vairo, dviem rankom. – Klausyk… – Pateikite savo dokumentus. – Atsip**k nuo manęs, aš nieko nepadariau. – Nesikeikite. – Aš tau sakau, aš nieko nepadariau.“

Selas jau pradėjo keiktis, tačiau policininkai viso pokalbio ir sulaikymo metu išliko santūrus, vis dar gražiuoju prašo pateikti dokumentus. Selas ima siųsti policininką Rusijos laivų kryptimi ir net smūgiuoja policininkui:

„Už kiaušų aš sau galiu laikyti, jei man niežti? – Ne, nu ką mes dabar kalbėsim apie tą. – Aš klausiu, aš galiu už kiaušų laikytis? Aš klausiu jūsų? – Dokumentus dabar pateikite. – Tu matei, aš telefoną ar piniginę laikiau? – Mačiau. – Kaip tu matei? – Mačiau. – Eik tu… – Dokumentą savo. Už įžeidinėjimus galit eit į teismą. – Pašol tu na***, aš tau sakau. – Atidarykit. – Patrauk rankas nuo manęs… – Kas čia darosi dabar? Bus panaudotos dujos, ar girdi? Ranką už nugaros, ranką už nugaros.“

Selas pradėjo spardytis, teko naudoti jėgą jį traukiant iš mašinos. Selui pasipriešinus, ant žemės nukrito policininko radijo stotelė.

Dėl šio pasipriešinimo Egidijus Dragūnas dabar yra teisiamas. Prieš dvi savaites ši filmuota medžiagai jau buvo paviešinta teisme, ją matė ne tik proceso dalyviai, bet ir posėdyje dalyvavę žurnalistai. Selas kaltinamas pasipriešinimu policijos pareigūnams ir nesunkiu sveikatos sutrikdymu. Kokios bausmės prašys prokuroras, turėtų paaiškėti artimiausiuose teismo posėdžiuose.

Ieškinius pateikė ne tik sužaloti policininkai, bet ir jų darbovietė, „Sodra“ ir Ligonių kasos – bendra suma kiek didesnė nei 40 tūkst. eurų.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer