Emilija Latėnaitė išgyveno skaudžią netektį: ar buvo galima to išvengti?

Naujienų portalas tv3.lt pristato naują tinklalaidę „Sveikatos DNR“, kurioje kiekvieną pirmadienį studijoje kalbėsimės apie sveikatą ir ligas.

Kaip jas įveikti? Kaip gyventi su liga? Į šiuos ir kitus klausimus atsakymus pateiks patys geriausi specialistai, medikai ir ekspertai.

Pirmojoje tinklalaidėje „Sveikatos DNR“ kalbamės apie infarktą. Ar įmanoma užkirsti kelią staigiai mirčiai ir kaip gyventi po artimojo, kurį pakirto infarktas, mirties?

Studijoje vieši profesorius, kardiologas docentas Pranas Šerpytis ir garsi televizijos bei teatro aktorė Emilija Latėnaitė.

Netektys stipriai sukrečia

Būtent E. Latėnaitė prieš kelerius metus išgyveno savo dėdės Fausto Latėno mirtį. Garsus režisierius mirė netikėtai, ištiktas infarkto. Netrukus Emiliją itin paveikė ir dar kelios netektys, kai anapilin iškeliavo visai jauni bičiuliai, kolegos. Priežastis ta pati – infarktas ir staiga sustojusi plakti širdis.

Kaip studijoje sakė pašnekovė, viskas įvyko taip staigiai, kad buvo sunku suprasti. „Mirtis visada ištinka netikėtai, per anksti. Mane tai išmušė, sumuistė. Nesupratau, kaip gali taip širdis imti ir sustoti plakusi.“

Infarkto galima išvengti

Savo ruožtu kardiologas Pranas Šerpytis tinklalaidėje kalbėjo apie tai, kad tikrai yra būdų nutolinti infarkto riziką ir tuo pačiu pagerinti gyvenimo kokybę. „Infarkto galima išvengti, tačiau, deja, yra atvejų, kurių net mokslas negali paaiškinti. Nuo širdies ir kraujagyslių ligų miršta 52 procentai žmonių.

Pagrindinėmis priežastimis įvardinčiau šias: genetika, padidėjęs kraujospūdis bei cholesterolio kiekis kraujyje. Akcentuočiau ir padidėjusį stresą bei netinkamą mitybą.“

Apie tai, kaip jautėsi Emilija Latėnaitė, netekusi dėdės, ir kodėl infarktas vis dažniau pakerta jaunus žmones, žiūrėkite šioje tinklalaidėje:

 

Laidą „Sveikatos DNR“ galite žiūrėti ir TV3 televizijos YouTube:

Apie ką kalbėjomės:

00:00 – 01:16 temos ir pašnekovų pristatymas

01:16 – 02:20 ar įmanoma išvengti staigaus infarkto?

02:20 – 05:49 profeosrius apie infarkto priežastis

05:50 – 06:45 Emilija Latėnaitė prisiminė, kaip mirė jos dėdė Faustas Latėnas

06:45 – 10:05 profesorius: infarktas ištinka veržlias asmenybes

10:06 – 14:05 šie įpročiai gerina gyvenimo kokybę

14:05 – 16:15 širdies ligos jaunėja

16:15 – 17:25 mirtis išryškina mūsų trapumą

17:25 – 23:35 patarimai, kurie padės jaustis sveikiems

23:35 – 27:58 reikia mokėti priimti liūdesį

28:00 – 35:01 Emilija Latėnaitė apie darbą teatre

35:01 – 35:19 atsisveikinimas

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer