Fejerverkų sprogdinimas baigėsi tragedija: teko užmigdyti šunį

Šeima teigia, kad jų mylimą šunį „mirtinai išgąsdino“ fejerverkai, sproginėję per Laužų nakties šventę. Šuo taip išsigando, kad patyrė vidinį kraujavimą ir jį teko užmigdyti.

Praėjusį savaitgalį iš prieglaudos paimtas dvylikametis šuo Deris buvo užmigdytas po to, kai šeimininkai rado jį „besivartantį“ ant grindų. Sarah ir Markas Frostai sako, kad kaimynų šaudomi fejerverkai taip išgąsdino šunį, kad šiam prasidėjo vidinis kraujavimas.

Markas išgirdo iš antrojo aukšto sklindantį garsų triukšmą ir rado savo trispalvį kolį itin sumišusį. Tuomet Deris prarado kontrolę, nekontroliuojamai šlapinosi ir tuštinosi, todėl negalėjo paeiti ar pajudėti.

Fejerverkų triukšmas priminė krentančias bombas

Jis buvo nuneštas į apačią, kur buvo paguldytas ir gulėjo nejudėdamas – šuo sugebėjo tik pajudinti akis. 54 metų Sarah sakė, kad prieš Derį ištinkant priepuoliui, atrodė, kad jie buvo „karo zonoje“, o fejerverkų triukšmas labiau priminė krentančias „bombas“.

Pora nuo to laiko parengė peticiją, kuria siekia uždrausti fejerverkų pardavimą, ir tikisi, kad nė vienam kitam šuns šeimininkui nereikės patirti to, ką išgyveno jie, rašo mirror.co.uk.

Sarah „LeicesterLive“ sakė: „Kenčia ne tik naminiai gyvūnai. Kenčia ir laukiniai gyvūnai, gyvuliai, arkliai. Jei man pavyks išgelbėti bent vieną šeimą nuo to, ką mes patyrėme, Derio mirtis nebus beprasmė.“

Derį pora iš prieglaudos pasiėmė 2018 m., tuomet šuniui buvo septyneri. Šeimininkai sakė, kad pirmąjį kartą naujuose namuose jis buvo „įsitempęs“ ir „neramus“, tačiau netrukus priprato.

Sarah sakė: „Per savo gyvenimą jis turėjo kelis šeimininkus ir patyrė nemažai traumų. Jis turėjo problemų, kurios būdingos į prieglaudas patenkantiems šunims, bet mes jį vis tiek pamilome.

Jis įveikė visas savo problemas ir pastaruosius trejus su puse metų buvo fantastiškas, mylintis šuo. Atrodė, kad jis visada buvo dėkingas, kad suteikėme jam namus. Jis žinojo, kad jis čia savas. Tik gaila, kad negalėjome suteikti jam prieglobsčio ilgesniam laikui.“

 

Šunį teko užmigdyti

Markas nunešė šunį laiptais žemyn ir paguldė ant rankšluosčio. 19.55 val. Sarah grįžo namo iš darbo ir suprato, kad kažkas negerai, kai pamatė, kad namuose dega visos šviesos.

Ji pasakojo: „Įvažiavau į kiemą ir pagalvojau, kodėl dega visos šviesos? Įėjusi pamačiau juos abu svetainėje ir man ėmė plyšti širdis. Nuskubėjome pas veterinarą, aš sėdėjau su Deriu automobilio gale, bet pakeliui jį vėl ištiko priepuolis.

Kai nuvykome pas veterinarą, jis pasakė, kad jo širdies ritmas siekė 190, taip pat nustatyta aukšta temperatūra. Dėl priepuolio jam prasidėjo vidinis kraujavimas, o dantenos buvo visiškai baltos.

Veterinaras pasakė, kad jau buvo per vėlu, kad galėtume Deriui padėti ir geriausia būtų leisti jam ramiai išeiti. Mes buvome sugniuždyti.“

Porai paaiškinta, kad Deris galėjo sirgti kokia nors liga, tačiau veterinarai negalėjo to patvirtinti, neatlikę papildomų tyrimų. Tačiau buvo padaryta išvada: „Jis taip išsigando triukšmo, kad tai privedė jį prie išėjimo iš proto.“

Sarah pridūrė: „Man 54-eri, kai kuriems gali atrodyti, kad aš itin sena. Bet kai buvau vaikas, fejerverkai nebuvo tokie triukšmingi, o šiais laikais atrodo, kad sprogsta bombos. Nenoriu būti bambeklė, bet Deris dėl to prarado gyvybę – tai buvo beprasmė mirtis.

Žinau, kad nesame vienintelė šeima, kuri tai išgyveno. Tą vakarą pas veterinarą nuvykome su šunimi, o namo grįžome tik su jo antkakliu.“

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer