ES skyrė 8 mlrd. JAV dolerių vertės karinę pagalbą Ukrainai

Europos Sąjunga (ES) kartu su šalėmis narėmis Ukrainai skyrė 8 mlrd. JAV dolerių vertės karinę pagalbą, siekiant sustabdyti Rusijos diktatoriaus Vladimiro Putino pradėtą karą, pirmadienį pranešė pranešė bloko užsienio politikos įgaliotinis Josepas Borrellis, rašo CNN.

Atsakinėdamas žurnalistams į klausimus spaudos konferencijos metu Briuselyje po ES Užsienio reikalų tarybos posėdžio, J. Borrellis tvirtino, kad ši ES parama sudaro apie 45 proc. JAV suteiktos sumos Kyjivui.

ES atstovas pridūrė, kad už pradėtą karą ir toliau bus siekiama izoliuoti Rusiją tarptautiniu mastu, įskaitant priemones, nutaikytas į Kremliaus ekonomiką.

V. Zelenskis: Chersono susigrąžinimas yra „karo pabaigos pradžia“

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis pirmadienį per netikėtą apsilankymą Chersone sakė, kad šio miesto susigrąžinimas žymi „karo pabaigos pradžią“.

Prezidentūros paskelbtuose atvaizduose matyti himną giedantis, ranką prie krūtinės pridėjęs V. Zelenskis per šalies vėliavos iškėlimą prie Chersono pagrindinio administracinio pastato.

„Tai karo pabaigos pradžia“, – sakė V. Zelenskis.

„Tai ilgas kelias, sunkus kelias, nes karas pasiėmė geriausius mūsų šalies didvyrius, – kalbėjo jis. – Šio karo kaina didelė. [Yra] sužeistų žmonių. Daug žuvusiųjų. Vyko įnirtingi mūšiai, o rezultatas – šiandien mes esame Chersono srityje.“

V. Zelenskio vizitas įvyko Rusijai penktadienį atitraukus savo pajėgas iš Chersono ir ukrainiečių kariuomenei įžengus į miestą.

Tuo tarpu Rusijos prezidento Vladimiro Putino atstovas pirmadienį pareiškė, kad Ukrainos lyderio apsilankymas niekaip nepaveikia Chersono srities, kurią Rusija rugsėjo pabaigoje paskelbė aneksavusi, statuso.

Dmitrijus Peskovas sakė, kad nekomentuos V. Zelenskio apsilankymo Chersone, bet pridūrė: „Ši teritorija yra Rusijos Federacijos dalis“.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer