Filmo verta ukrainiečio kelionė į laisvę: dviračiu numynė 65 kilometrus

45-erių ukrainiečio kelionę, kuomet dviračiu numynė daugiau nei 65 kilometrus sprukdamas iš „naujojo Mariupolio“, galima pavadinti tikra kelione į laisvę.

45 metų Arifas Bagirovas pabėgo iš Sieverodonecko po to, kai į po juo esantį butą pataikė rusų mestas sviedinys. Vyras išgyveno tik per stebuklą.

Nuo patirto siaubo A. Bagirovas dviračiu mynė septynias valandas vis išvengdamas rusų metamų bombų ir grumdamasis nuo virš jo galvos skraidančių priešo lėktuvų.

A. Bagirovas „Daily Mail“ sakė: „Dviračiu kiekvieną dieną važinėju jau 11 metų, todėl 65 kilometrai man nėra sunki distancija. Tačiau, toks lėkimas nuo pavojaus buvo beprotiškiausias mano pasivažinėjimas dviračiu per visą gyvenimą.

Kai kurie keliai, kuriais teko minti, buvo visiškai susprogdinti. Važiavau dviračiu tiesiai pro sprogusius sviedinius žemėje. Kelionė dviračiu man suteikė didesnį mobilumą, nes automobiliu išvengti tam tikrų kelių būtų buvę neįmanoma.“

Viską atidžiai apskaičiuodavo

Neįtikėtina, tačiau buvo nutikę ir taip, kad A. Bagirovas laukė, kol nusileis rusų metami sviediniai, o tuomet įsitikinęs, kad pavojaus nebeliko, nuvažiavo dviračiu link vietų, kuriose jie sprogo, rašoma dailymail.co.uk.

„Iš savo patirties Severodonetske žinojau, kad jie nemeta bombų į tą pačią vietą du kartus. Aš žinojau, kad jeigu jie apšaudė gamyklą prieš penkias minutes, daugiau jos nebeapšaudys. Stebėdavau, kur sviediniai nusileidžia ir ten tuomet vykdavau dviračiu, nes tai buvo saugiausias įmanomas maršrutas.

Visur aplink save mačiau sprogimų nuolaužas, kurios liko nuo apšaudymo ir oro antskrydžių. Teko pristabdyti dviratį ir pasislėpti, kai link manęs skriejo priešo lėktuvai. Kuomet išgirsdavau krentantį sviedinį, nulipdavau nuo dviračio ir ieškodavau priedangos, kol viskas pasibaigs“, – sakė jis.

Vyras pasakojo, kad jo žmona ir dukra iš miesto pabėgo dar praėjusią savaitę, kuomet atsinaujino priešo puolimai. Tuo metu Rusijos pajėgos įžengė į netoliese esantį Lymano miestą. Šeima baiminosi, kad priešai jį kaip atramą panaudos sausumos puolimui į Sieverodonecką.

A. Bagirovas sakė: „Situacija Sieverodonecke yra beviltiška ir su kiekviena diena blogėja. Liko tik vienas tiltas. Jei jie susprogs tą tiltą, miestas bus visiškai apgultas. Miestas darosi panašus į Mariupolį. Priešai apšaudo jį beveik kiekvieną valandą, todėl žuvusių kūnų ištraukti niekaip neįmanoma.“

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer