Gabrielius Landsbergis turi „savų hipotezių“ apie informacijos nutekėjimą į Čilę

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų pirmininkas, užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis teigia, kad visa istorija dėl informacijos nutekinimo Čilėje buvusiam Kristijonui Bartoševičiui yra muilo burbulas, kaip ir isterija dėl to, jog jis išėjo kasmetinių atostogų kaip ministras.

„Visa šita istorija yra muilo burbulas, pučiamas vieno žmogaus, palaikomas kitų opozicinių frakcijų, kurios, matyt, nesugalvoja, ką šitoje situacijoje galėtų geriau daryti. Tiesą sakant, aš su savo atostogomis noriu lygiai tą patį padaryti: čia yra muilo burbulas. Visi atsakymai yra pateikti, daugiau papildomai pasakyti nelabai yra ką“, – žurnalistams Seime sakė G. Landsbergis. 

G. Landsbergis šiuo metu kaip ministras yra išėjęs atostogų, bet ketvirtadienį dalyvavo neeiliniame Seimo posėdyje. Seimo nariai atostogų pagal Seimo Statutą neturi. 

Paklaustas, ar jam viskas aišku, kaip informacija apie ikiteisminį tyrimą dėl seksualinės prievartos prieš vaikus, galėjo pasiekti tuo metu Čilėje buvusį K. Bartoševičių, konservatorių lyderis teigė „turintis savų hipotezių“, bet jos esą patenka į prokuratūros veiklos lauką. 

„Mano įtarimas, kad visos šitos operacijos organizatorius ponas S. Skvernelis, kuris, kaip buvo minėta, ne kartą yra didžiavęsis ypatingais ryšiais su teisėsaugos institucijomis. Manau, nėra paslaptis, kad jį supa buvę policijos pareigūnai. Man yra didelis klausimas, ar jis pats nėra vienas iš šios visos situacijos režisierių“, – abejonėmis pasidalijo G. Landsbergis, bet daugiau komentuoti nesutiko. 

„Nesidalinsiu savo versijomis dėl to, kad, mano vertinimu, jeigu kas nors ir turėtų dalintis versijomis, tai prokuratūra, o turbūt ir jūs žinote, kad jūsų kolegos yra supažindinti su tam tikra informacija iš bylos, iš kitų su byla susijusių aplinkybių. Manyčiau, kad reiktų tuos klausimus panagrinėti atidžiau“, – svarstė konservatorių lyderis. 

S. Skvernelis buvo iškėlęs versiją, kad informacija galėjo nutekėti ir iš policijos per premjerės patarėją Kęstutį Lančinską, kuris anksčiau vadovavo Vilniaus policijai. Tačiau premjerė Ingrida Šimonytė įvertino, kad S. Skvernelis turi tam tikrą crush K. Lančinsko atžvilgiu, kas reiškia būti neabejingam tam tikram asmeniui. 

Išgirdęs klausimą apie tai, jog Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų problema yra yra ta, kad niekas normaliai nepaaiškina bendros padėties, G. Landsbergis sarkastiškai padėkojo visiems už komunikacinius patarimus, bet buvo akivaizdu, kad pats politikas mąsto kitaip. 

Pasiteiravus, kodėl, jo nuomone, skyrėsi Seimo pirmininkės Viktorijos Čmilytės-Nielsen ir generalinės prokurorės Nidos Grunskienės versijos dėl to, ar buvo paminėta, kad įtariamas Seimo narys nepriklauso Liberalų sąjūdžio frakcijai, ar ne, G. Landsbergis svarstė, jog tai žmogiška, nes žmonės nedarė savo pokalbio įrašų. 

Šiuo atveju svarbu, kad N. Grunskienė nepaneigė Seimo pirmininkė teiginio, tik teigė, kad neminėjo žodžio „liberalas“. O, anot V. Čmilytės, buvo pasakyta, jog tai „ne jūsų frakcijos narys“.  

G. Landsbergis mano, kad konservatoriai klaidingai įsitraukė į kaltės barstymus, nors nieko blogo nepadarė, mat nėra atsakingi už K. Bartoševičiaus nusikaltimus, jeigu jie bus įrodyti. 

Įvykių laiko juosta

Sausio 20 diena, penktadienis

9 val. generalinė prokurorė N. Grunskienė dalyvavo įvairių tarnybų ir ministerijų pasitarime nacionalinio saugumo klausimais Vyriausybėje, kur buvo ir premjerė I. Šimonytė. 

11 val. generalinė prokurorė N. Grunskienė susitiko su Seimo pirmininke V. Čmilyte-Nielsen paklausti apie neeilinę sesiją ir informavo, kad ketina kreiptis dėl neliečiamybės panaikinimo vienam iš Seimo narių. Prokurorė teigia, kad Seimo pirmininkei neatskleidė nei Seimo nario pavardės, nei priklausomybės partijai ar frakcijai. Seimo pirmininkė V. Čmilytė-Nielsen tvirtina, jog jai buvo pasakyta, kad tai ne jos frakcijos narys. Laiką patvirtino Generalinė prokuratūra ir Seimo pirmininkės atstovė Ilona Petrovė. 

Apie 12 val. K. Bartoševičius pranešė R. Morkūnaitei-Mikulėnienei apie ketinimą trauktis iš Seimo. Taip teigia R. Morkūnaitė-Mikulėnienė. 

Apie 14 val. Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos seniūnė R. Morkūnaitė-Mikulėnienė teigia paskambinusi į Čilę K. Bartoševičiui. Politikė sako norėjusi kolegos paklausti, ar tai galutinis sprendimas, mat tokių ketinimų būta anksčiau. R. Morkūnaitės-Mikulėnienės teigimu, tuo metu ji nežinojo apie galimus įtarimus K. Bartoševičiui. 

15 val. Seimo pirmininkė V. Čmilytė-Nielsen susitiko su premjere I. Šimonyte, esą kalbėjo, ar Vyriaisybė turi projektų, dėl kurių reiktų neeilinės sesijos. Laiką patvirtino Seimo pirmininkės atstovė I. Petrovė. 

20 val. K. Bartoševičius atsiunčia prašymą Vyriausiajai rinkimų komisijai prašydamas naikinti jo Seimo nario mandatą. Prašymo atsiuntimo laikas patvirtintas Vyriausiosios rinkimų komisijos. 

Sausio 23 diena, pirmadienis

10.27 val. K. Bartoševičius parašė į bendrą konservatorių pokalbių grupę paskelbė, kad traukiasi iš Seimo dėl „asmeninių priežasčių“. Laiką patvirtino frakcijos seniūno pavaduotojas Jurgis Razma. 

„Mieli kolegos, dėl asmeninių priežasčių nusprendžiau atsisakyti mandato. Dėkoju visiems už bendrystę ir linkiu naujam frakcijos nariui sėkmės“, – rašė K. Bartoševičius konservatoriams. 

10.56 val. generalinė prokurorė N. Grunskienė kreipėsi į Seimo pirmininkę pirmuoju raštu dėl neeilinės sesijos sušaukimo ir neliečiamybės panaikinimo vienam iš Seimo narių. Parlamentaro pavardė rašte neatskleista, bet nurodyta, kad vykdomas tyrimas dėl seksualinės prievartos prieš vaikus. Informaciją pateikė Seimo pirmininkė. 

11.30 val. Seimo pirmininkė paskambino generalinei prokurorei N. Grunskienei, klausdama, ar prašymas dėl neliečiamybės panaikinimo Seimo nariui yra susijęs su K. Bartoševičiumi, kuris kaip tik paskelbė besitraukiantis iš Seimo. Laiką patvirtino Generalinė prokuratūra. 

12.27 val. Generalinė prokuratūra išplatino pranešimą spaudai, kuriame nurodė, jog kreipėsi į Seimą dėl neeilinės sesijos sušaukimo ir neliečiamybės panaikinimo K. Bartoševičiui. Seimo nario vardas ir pavardė buvo paminėti viešai. 

12.35 val. generalinė prokurorė kreipėsi į Seimo pirmininkę antruoju raštu, kuriame jau nurodyta, kad bus prašoma naikinti būtent K. Bartoševičiaus neliečiamybę. Laiką nurodė Seimo pirmininkė. 

Sausio 24 diena, antradienis

Vyriausioji rinkimų komisija panaikino K. Bartoševičiaus Seimo nario mandatą jo paties prašymu. 

Vasario 1 diena, trečiadienis

11.45 val. Generalinė prokuratūra pranešė pateikusi įtarimus buvusiam Seimo nariui K. Bartoševičiui dėl mažamečio ir nepilnamečio seksualinio prievartavimo ir jaunesnio nei 16 m. asmens tvirkinimo. Nukentėjusiais pripažinti 4 asmenys, kurie nusikaltimo padarymo metu buvo mažamečiai ar nepilnamečiai. 

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer