Grįžta laikai, kai moterys gimdys namuose? Ligoninėje skyrius uždarytas, o greitoji nebespėjo atvykti

Sveikatos apsaugos reforma, kuria naikinamos paslaugos rajoninėse ligoninėse, jau neša savo vaisius. Kėdainiuose nuo gegužės neliko Akušerijos-ginekologijos skyriaus ir buvo tikinama, kad problemų dėl to nebus – visos 20 tūkst. rajono moterų esą gaus paslaugas kitose pasirinktose ligoninėse – Jonavoje arba Kaune. Tačiau realybė, deja, čia jau kitokia.

Grįžome kone šimtmečiu atgal, kai moterys būdavo priverstos gimdyti namuose. Praėjusį penktadienį viena Kėdainių rajono gyventoja namuose pagimdė kūdikį greitosios pagalbos medikams tiesiog nespėjus atvažiuoti.

Nepamirštas ir kitas visai nesenas atvejis – kūdikį pagimdė į Kėdainių ligoninės priėmimo skyrių atvykusi moteris, kurią pervežti į Jonavos ar Kauno gydymo įstaigas tiesiog nebebuvo kada.

Ir visa tai vyksta, kai nepraėjo nė metai po Akušerijos-ginekologijos skyriaus uždarymo Kėdainių ligoninėje. O ką jau kalbėti apie tai, kad kiekviena Kėdainių rajone besilaukianti moteris išgyvena nuolatinį stresą ir baimę – kas bus, kai prasidės gimdymas – ar spėsiu nuvažiuoti į Kauną ar Jonavą, ar spės atvažiuoti greitosios medikai?

Skambino į Bendrąjį pagalbos centrą

Penktadienį Bendrasis pagalbos centras sulaukė gimdyti pradėjusios Kėdainių rajono gyventojos skambučio.

Kol į įvykio vietą skubėjo greitosios medicinos pagalbos medikai, moteris pagimdė namuose.

Jaunieji tėveliai dėkoja pagalbą telefonu nuolat teikusiai Kauno miesto greitosios medicinos pagalbos stoties dispečerei bei netrukus atskubėjusiems ir naujagime pasirūpinusiems greitosios medicinos pagalbos medikams.

Prasidėjo gimdymas

Gimdyvės skambučio pagalbos centras sulaukė vasario 3 dieną, 10 val. 55 min. Kėdainių rajono gyventoja pranešė, kad tuoj gimdys.

Bendrojo pagalbos centro operatorė moterį nedelsiant sujungė su Kauno miesto greitosios medicinos pagalbos stotimi.

Atsiliepusi į skambutį, GMP dispečerė Joana Vasiliūtė išgirdo moters balsą, kuris pranešė, kad jai jau prasidėjo gimdymas. GMP dispečerė, užduodama esminius klausimus, skubiai aktyvavo Kėdainių rajone, Pelėdnagiuose, budėjusią Kauno miesto greitosios medicinos pagalbos medikų brigadą ir toliau palaikė pokalbį su moterimi.

Mažylė į pasaulį pasibeldė anksčiau

Medikų brigada buvo išsiųsta labai skubiai, bet nauja gyvybė į šį pasaulį pasibeldė anksčiau, nei jiems pavyko atvykti. Dispečerė J. Vasiliūtė, teikdama detalias instrukcijas gimdyvei telefonu, padėjo naujagimei atkeliauti į šį pasaulį namuose.

Atvykus GMP brigadai, buvo įvertinta naujagimės ir gimdyvės būklė, atlikti reikalingi veiksmai ir abi transportuotos į gydymo įstaigą.

Dėkoja medikams

Naujagimės tėveliai kėdainiečiai Rimgaudas ir Genutė dėkoja jų dukrytei į šį pasaulį padėjusiems ateiti GMP dispečerei J. Vasiliūtei, Pelėdnagių pastotėje budėjusiai gydytojai G. Stravinskaitei, skubios medicinos slaugos specialistei N. Stučinskaitei ir paramedikui – GMP automobilio vairuotojui G. Barauskui.

„Viskas tiesiog puikiai. Abi mano mylimos merginos jau grįžo namo. Jos jaučiasi labai gerai. Esu dėkingas visiems medikams. Labai profesionaliai atliko savo darbą. Ačiū“, – „Rinkos aikštei“ sakė naujagimės tėtis.

Dėkoja ir medikai

Tuo metu gimdyvei bei naujagimei ir jos tėčiui linkėjimus siunčia ir pagalbą suteikę greitosios medikai.

„Labai džiaugiamės šia laiminga istorija! Dėkojame pacientei, kuri nepasimetė ir puikiai vykdė GMP dispečerės Joanos nurodymus iki atvykstant GMP brigadai. Taip pat, dėkojame savo kolegoms. Mamytei ir mergytei linkime ramių miego naktų bei kuo geriausios sveikatos!“ – linkėjimais dalijosi Kauno miesto GMP medikai.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer