Gimtadienį švenčianti Ingrida Šimonytė: „Galvojau, gal opozicija bus įregistravusi man interpeliaciją“

Premjerė Ingrida Šimonytė antradienį švenčia 48-ąjį gimtadienį. Vyriausybės vadovė juokauja, kad tikėjosi „dovanos“ iš opozicijos – interpeliacijos. Visgi I. Šimonytė pripažįsta, kad savo gimtadienio nesureikšmina.

Pati I. Šimonytė į klausimus apie savo gimtadienį atsakė su šypsena.

„Galvojau, gal opozicija bus įregistravusi man interpeliaciją. Bet ne“, – juokėsi I.Šimonytė.

„Neįdomi man ta gimimo diena, Kovo 11-oji yra svarbiau“, – pridūrė ji.

Vyriausybės vadovę antradienį Seime sveikino kolegos.

„Gimtadienį švenčiančią Ingridą Šimonytę liberalų vardu sveikina Vytautas Mitalas. Tikiuosi, kad kartu su jais mes įteiksime geriausią dovaną – biudžetą. Nufotografavęs priėjau ir to palinkėjau“, – feisbuke rašė konservatorius Kęstutis Masiulis.

„Šiandien gimtadienį švenčia premjerė Ingrida Šimonytė. Miela, Ingrida, sėkmingų metų, sveikiname“, – Seimo posėdžio metu premjerę pasveikino parlamento vadovė Viktorija Čmilytė-Nielsen.

Ingrida Šimonytė gimė Vilniuje, statybos inžinieriaus ir ekonomistės šeimoje. 1984 m., būdama dešimties, su tėvais iš Žirmūnų mikrorajono persikraustė gyventi į Antakalnį, kuriame ir praleido vaikystę bei jaunystę.

1992 m. sidabro medaliu I. Šimonytė baigė Vilniaus 7-ąją vidurinę mokyklą (dabar – Vilniaus Žirmūnų gimnazija) ir iškart po mokyklos įstojo į Vilniaus universiteto Ekonomikos fakultetą, kuriame 1996 m. įgijo verslo administravimo ir vadybos bakalauro laipsnį, o 1998 m. – ekonomikos magistrą. I. Šimonytė ir po studijų tobulinosi ir kvalifikaciją kėlė įvairiuose tarptautinių institucijų (Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos, JAV Tarptautinės plėtros agentūros, Europos Sąjungos organizacijų ir kt.) organizuojamuose mokymuose.

1997 m. pradžioje, dar studijuodama magistrantūroje, I. Šimonytė laimėjo konkursą ir Finansų ministerijos Mokesčių skyriuje pradėjo dirbti ekonomiste. Ministerijoje įkūrus Mokesčių departamentą ėjo įvairias pareigas – buvo ekonomistė, skyriaus, vėliau departamento vadovė. Dirbdama daugiausia dėmesio skyrė mokesčių įstatymų derinimui su Europos Sąjungos teise.

2004 m. gegužės mėn. Šimonytė tapo ministerijos sekretore atsakinga už mokesčius, audito, apskaitos ir atskaitomybės klausimus, o 2008 m. – ir už Fiskalinės politikos departamentą. 2009 m. liepos mėn. – 2012 m. gruodžio mėn. 15-oje Vyriausybėje ėjo ministrės pareigas.

Po ilgamečio darbo ministerijoje, 2013–2016 m. Šimonytė tapo Vilniaus universiteto Matematikos ir informatikos fakulteto ir Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto dėstytoja. Tuo pačiu metu ji užėmė Lietuvos banko valdybos narės pareigas, kuravo priežiūros klausimus, buvo Europos Sąjungos bendros bankų priežiūros institucijos – Priežiūros valdybos – narė.

2014 m. Vilniaus universiteto bendruomenė Šimonytę išrinko išorine Vilniaus universiteto tarybos nare, o 2014–2016 m. – Tarybos pirmininke.

Nuo 2016 m. iki dabar, Ingrida Šimonytė yra Seimo narė, išrinkta Antakalnio vienmandatėje rinkimų apygardoje I ture.

2020 m. lapkričio 25 d. Lietuvos Respublikos Prezidento dekretu paskirta Lietuvos Respublikos Ministre Pirmininke. Jos ministrų kabinetas darbą pradėjo 2020 m. gruodžio 11 d.

Be gimtosios lietuvių, Šimonytė taip pat moka anglų, lenkų, rusų kalbas, taip pat turi švedų kalbos pagrindus.

Čekų rašytojo Jaroslavo Hašeko satyrinė tamsioji komedija „Šauniojo kareivio Šveiko nuotykiai pasauliniame kare“ yra viena mėgstamiausių Šimonytės knygų, kurios veikėjus ji dažnai cituoja.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer