Pavasarišku oru džiaugsimės neilgai: netrukus grįš bjaurastis

Šiandien džiugino neįprastai šviesūs ir malonūs orai. Tačiau jau nuo rytojaus jie ims verstis į kitą pusę, praneša sinoptikas Naglis Šulija.

„Orus Europoje rytoj lems viena didelė aukšto slėgio sritis ir žemo slėgio sūkurys toli rytuose.

Vakarų, ypač Vidurio ir Pietų Europoje rytoj bus saulėta, debesuota bus Šiaurės Europoje, taip pat rytuose.

Į Vakarų Europą ir toliau plauks vis šiltesni orai nuo Atlanto, riba tarp šilumos ir šalčio pasislinks dar toliau į rytus“, – teigia N. Šulija.

Taigi Romoje rytoj bus giedra, saulėta ir 15 šilumos, Barselonoje saulė pro debesis ir taip pat 15 laipsnių. Paryžiuje debesuota su pragiedruliais, nelis ir šils iki 11, Londone saulė ir 13 laipsnių šilumos. Berlyne gražūs orai ir 8 laipsniai, Varšuvoje debesuota, be kritulių, čia šils iki 4.

Šiandien Lietuvoje buvo giedra, saulėta ir šilta. Šį vakarą Lietuvoje bus giedra, bet apie vidurnaktį pradės smarkiau niaukstytis pajūryje, vėliau ir kitur.

„Visgi kritulių tikimybė menka, – ramina N. Šulija. – Dieną galiausiai apsiniauks visur, rytą ir dieną daug kur suboluos rūkas, kai kur galima silpna lijundra.

Giedrą naktį oras atvėsta daug lengviau ir daugiau nei debesuotą, dėl to artimiausia naktis bus su šaltuku: vyraus 0 – 3 laipsniai šalčio, šalies rytuose gali būti iki 6 – 7 laipsnių, bet pajūryje bus iki 2 šilumos. Rytoj oras šils iki 1 – 3 laipsnių šilumos, kai kur bus apie 0.

Kitaip tariant, rytoj bus ne taip gražu, kaip šiandien. Naktį pamažu apsiniauks, kritulių tikimybė menka, diena debesuota, pilka, vietomis rūkas, kai kur silpna lijundra. Naktį vyraus 0 – 3, kai kur 6 – 7 šalčio, prie jūros iki 2 šilumos, dieną 1 – 3 šilumos, kai kur apie 0.“

Nuo ketvirtadienio orai ims dar labiau blogti.

Ketvirtadienį ims didėti ciklonų įtaka. Sustiprės pietvakarių vėjas, vietomis bus negausių kritulių, naktį kai kur rūkas. Naktį bus tarp 2 šalčio rytuose ir 2 šilumos vakaruose, dieną numatomi 2 – 4 laipsniai šilumos.

Penktadienį ciklonų įtaka bus dar didesnė, vėjas stiprės, bus visokių kritulių – naktį mišrių ir gausesnių, o dieną menkų, vyraus lietus ir dulksna. Žemiausia temperatūra naktį 0 – 3, aukščiausia dieną 2 – 4 laipsniai šilumos.

N. Šulija prognozuoja, kad savaitgalį orus lems gilus ir energingas ciklonas, todėl orai bus nemalonūs: iškris nemažai kritulių, vyraus šlapias sniegas, oro temperatūra smarkiai nepasikeis.

Įspėja vairuotojus

Naktį eismo sąlygas sunkins rūkas, vietomis – lijundra, perspėja kelininkai.

Eismo informacijos centro antradienio 16 val. duomenimis, Lietuvoje pagrindinių valstybinės reikšmės kelių dangos daugiausia sausos, vietomis drėgnos.

Mažesnio eismo intensyvumo rajoniniai keliai daugelyje šalies rajonų išlieka provėžoti, slidūs, vietomis padengti prispausto sniego sluoksniu.

Šalyje be kritulių. Oro temperatūra nuo 4 iki 8 laipsnių šilumos.

Hidrometeorologijos tarnybos duomenimis, naktį be žymesnių kritulių. Daug kur, daugiausia vakarų Lietuvoje, rūkas, vietomis silpna lijundra. Žemiausia oro temperatūra nuo nulio iki 5, rytiniuose rajonuose kai kur nuo 6 iki 8 laipsnių šalčio.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer