Ketvirtadienį, gegužės 19-ąją, Prezidentas Gitanas Nausėda švenčia savo 58-ajį gimtadienį. Šiemet jis šią dieną pasitiko toli nuo namų – oficialiame vizite Armėnijoje. Prezidento tėtis Antanas Nausėda (92) naujienų portalui tv3.lt papasakojo, kaip sūnaus gimtadienius švęsdavo vaikystėje.
A. Nausėda savo sūnų gimimo dienos proga pasveikino jau prieš kelias dienas telefonu, kuomet G. Nausėda ruošėsi išvykti oficialaus vizito.
„Prieš kelias dienas, kai kalbėjomės, pusiau pasveikinau, nes nesusitiksime 19-ą dieną. Kai grįš į Lietuvą, pasveikinsiu dar kartą“, – sako Prezidento tėtis.
Gimtadieniai šeimos rate
Pasak, A. Nausėdos sūnaus gimtadieniai visuomet būdavo švenčiami šeimos rate, o pati geriausia dovana jam būdavo – knyga.
„Kai jis išmoko skaityti, jam labai patiko knygos. Mes tuo metu neturėjome daug pinigų, negalėjome laisvai pirkti, ko norėdavome, todėl gimtadienio proga jis visada pasirinkdavo knygą. Dėl to laukdavo savo gimtadienių. Dar jis labai mėgo cepelinus. Važiuodavome į valgyklą Gargžduose cepelinų pavalgyti visa šeima.
Kai paaugo, vis dar dovanodavome knygas. Dar buvome sugalvoję jo sveikatą patikrinti – nuvažiuodavome iki Girulių su mašina. Palikdavome paplūdimyje mamą su dukra, o mes dviese bėgdavome maršrutą 20 kilometrų“, – pasakoja Prezidento tėtis.
G. Nausėdai besimokant universitete, tėvai visuomet stengdavosi sūnų aplankyti ir atvežti jam šviežių kaimiškų gardumynų:
„Studentaujant važiuodavome per gimtadienius aplankyti ir pakeliui ties Rietavu ar Laukuva nupirkdavome sūrio, sviesto“.
A. Nausėda nurodo, kad dabar dažniausiai gimtadienio proga su sūnumi pasikalba telefonu, nes pats nebevairuoja, tad į sostinę nuvykti yra sudėtinga.
Linki kelių dalykų
Paklausus, ko palinkėtų savo sūnui, A. Nausėda nedvejodamas atsako, kad sėkmės Prezidento poste ir sveikatos:
„Linkiu, kad ir toliau sektųsi darbuotis tokiose pareigose. Nepadaryti klaidų. Žiūrėti, kaip tarptautiniu lygiu Respublikos, ekonomika vystosi. Toliau spręsti taikos klausimus, nes jis dabar daug laiko dirba dėl Ukrainos. Kad Respublikos ūkis klestėtų ir žmonių gerovė gerėtų.
Be abejo ir sveikatos. Kad visi skrydžiai būtų sklandūs, nes aš pats dėl tokių tolimų kelionių labai išgyvenu, kad viskas gerai būtų“, – sako A. Nausėda.