Į paskutinę kelionę išlydėta tūkstančius lietuvių sujaudinusi 18-metė Orinta: atsisveikino neįprastai

Į paskutinę kelionę buvo išlydėta 18-metė Orinta, kurios istorija sujaudino tūkstančius lietuvių. Visi norintieji atsisveikinti su mergina tą galėjo padaryti sekmadienį Varnių laidojimo namuose, o į amžinojo poilsio vietą ji atgulė pirmadienį, liepos 25 dieną.

Neslėpdama susijaudinimo Orintos mama Vera Kazragytė sako negalinti susitaikyti su mintimi, kad dukros nebėra. Tačiau laidotuvių metu ji stengėsi būti stipri ir tramdyti ašaras, nes žinojo, kad Orinta šią dieną nebūtų norėjusi, kad artimieji liūdėtų.

„Stengėmės neverkti Orintos prašymu“, – teigia V. Kazragytė.

Išpildė dukros norą

Naujienų portalui tv3.lt moteris papasakojo, kad norint pagerbti dukros atminimą buvo rengtos netradicinės laidotuvės, kokių jos dukra ir būtų norėjusi: be juodų rūbų, vainikų ir giesmių.

„Kažkada po mano brolių ir mamos laidotuvių buvo keletą kartų kalba su dukromis apie laidotuves. Orinta yra sakiusi, kad jeigu ji mirs jauna, nebus jokių panašių laidotuvių: jokių laidojimo rūbų, tik jos mėgstamiausi, niekas nesirengs juodai, visi turės rengtis baltai, jokių gėlių, vainikų, krepšelių – tik baltos rožės.

Taip pat ji buvo sakius, kad nebus jokios laidotuvių muzikos, tik jos mėgstamiausios dainos. Ir jokių ašarų. Ji norėjo būti palydėta su šypsena“, – sakė V. Kazragytė.

Moteris jaudinosi, kad toks sprendimas gali būti pasmerktas aplinkinių, tačiau, pasak jos, svarbiausia buvo išpildyti dukros norus ir pagerbti jos atminimą. Todėl viskas vyko taip, kaip Vera ir buvo suplanavusi.

Laidotuvės be giesmių, juodų drabužių ir vainikų

Moteris pasakoja, kad atsisveikinimo diena buvo netradiciška. Atvykusieji atsisveikinti su mergina buvo pasitikti su gėrimais ir užkandžiais.

Visi vilkėjo baltus drabužius ir rankose nešėsi baltas rožes, o ne laidotuvių vainikus ir krepšelius. Ant baltų balionų Orintos pažįstami ir artimieji rašė jai atsisveikinimo žinutes.

„Kapinėse jos pusseserė dainavo jai dainą ir po visko aš paleidau balionus į dangų“, – pasakoja V. Kazragytė.

Moteris atskleidžia, kad laidojimo salėje buvo rodomos Orintos nuotraukos ir vaizdo įrašai su gražiausiomis akimirkomis iš jos gyvenimo. Nebuvo jokių giesmių ir skambėjo tik jos mėgstamos dainos, tarp kurių – ir atlikėjo Gabrieliaus Vagelio muzika.

„Gabrielius Vagelis atsiuntė specialų įrašą ir dainą Orintai, nes tai buvo jos dievaitis. Ji turėjo keliauti į jo koncertą Londone. Tai būtų pirmas jos išėjimas sulaukus 18-kos. Gabrielius mielai sutiko padaryti vaizdo įrašą, netgi būtų atvažiavęs, bet pasikeitė planai, o kelias tolimas“, – sako V. Kazragytė.

Nors skausmas ir ašaros gniaužė krūtinę, moteris teigia, kad atsisveikinimo metu stengėsi neverkti ir būti stipri dėl savo dukros. Ji su naujienų portalu tv3.lt pasidalijo sunkiomis akimirkomis ir sakė norinti įkvėpti kitus netekties akivaizdoje išpildyti artimųjų norus.

„Gal tai kitus žmones paskatins elgtis taip, kaip būtų norėjęs miręs žmogus. Pagal jo gyvenimo stilių, energiją ir nuotaiką“, – teigia velionės mama.

Dėl gyvybės kovojo iki paskutinės minutės

Primename, kad naujienų portalas tv3.lt anksčiau rašė apie emigrantės Veros Kazragytės šeimą palietusią skaudžią netektį. Vos 18-likos sulaukusi moters dukra Orinta gulėjo komoje ir buvo prijungta prie gyvybę palaikančių aparatų.

Lietuvė sakė neparandanti vilties, kad jos dukra atsigaus, tačiau liepos 9-ąją savo „Facebook“ paskyroje ji pranešė skaudžią žinią, kad dukros išgelbėti nepavyko.

Orinta prastai pasijuto ir nualpo darbe birželio 16 dieną. Merginai atsidūrus Londono ligoninėje, gydytojai Verai pranešė, kad jos dukros smegenys yra mirusios ir jos išgelbėti nebepavyks.

Tačiau lietuvė medikų žodžiais ir veiksmais teigė nepasitikinti. Pasak moters, dukros tyrimų atsakymai jai nebuvo rodomi, todėl ji siekė, kad merginos būklę įvertintų nepriklausomi medikai.

Pradėjus garsiai kalbėti apie dukros istoriją, moteris išsikovojo teisę į Orintos tyrimo rezultatus ir nepriklausomą gydytoją. Tačiau ekspertų išvados patvirtinto skaudžią žinią – jaunos merginos gyvybės išgelbėti nebeįmanoma. Liepos 9-ąją velionės mama socialiniuose tinkluose paskelbė, kad dukros gyvybė užgeso.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer