Žemaitė močiutė Biruta sprogdina internetą populiarumu: ją seka tūkstančiai

Turėti močiutę, kuri myli, rūpinasi bei skaniai pamaitina – begalinis džiaugsmas. O štai kaunietis Romas Gaučas ne tik džiaugiasi turėdamas močiutę, bet ir kartu su ja filmuoja smagius maisto gaminimo vaizdo įrašus.

Su močiute Biruta Stankevičiene, kuri tituluojama vyriausia Lietuvos tinklaraštininke, 29-erių Romas sako turintis daug itin gražių atsiminimų.

Nenuostabu, kad daug metų gyvenus su močiute, užsimezgė itin šiltas ir artimas ryšys, kuris visu gražumu išsiskleidžia jų „Romas ir Mo“ „Youtube“ kanale keliamuose vaizdo įrašuose.

Močiutės vardu nevadina

Tik Birutos Romas nevadina močiute – gražiai ją kviečia trumpiniu Mo. Jis juokauja, kad, greičiausiai, šį vardą pasigavo iš žinomo animacinio filmuko, o šis sutapo su žodžio močiute trumpiniu.

„Visi taupom raides, taip močiutė tapo Mo“, – juokiasi Romas, su močiute „Youtube“ kanale turintis jau kone 15 tūkst. sekėjų.

Be galo gražus ryšys tarp močiutės ir anūko užsimezgė neatsitiktinai – Biruta, kilusi iš Kelmės rajono ir galiausiai persikrausčiusi į Kauną, daugelį metų augino Romą, visur kartu su juo keliaudavo.

„Nuo pat mažumės, galima sakyti, Romą užauginau aš. Į darželį nereikėjo eiti, taip ir užaugo. Veždavausi jį visur, kai mama dirbo, dar mokėsi, važiuodavo į Daniją dirbti, būdavo sunku. Taip ir užsimezgė mūsų bendras ryšys“, – pasakoja B. Stankevičienė.

Romas šypsosi, kad turi daugybę smagių prisiminimų su močiute, pavyzdžiui, kartą, kartu laukiant autobuso, jis užmigo atsirėmęs į medį, o kai Biruta pardavinėdavo braškes, anūkas su dideliu entuziazmu jas reklamuodavo.

Bėgant laikui, Romas užaugo, tačiau ryšys niekad nenutrūko. Ir iki pat šiandien jis išliko itin tamprus – kitaip vargu, ar šiandien žiūrovai galėtų džiaugtis bendrais Birutos ir Romo bendrais vaizdo įrašais.

Įkalbinėti filmuotis neprireikė

Paklaustas, ar nebuvo sunku prikalbinti močiutę filmuotis, vaikinas šypteli – per daug jos ir neįkalbinėjo. Taip 2017 metais dienos šviesą išvydo pirmasis jų bendras vaizdo įrašas.

„Labai jau jos ir neklausiau, pasakiau, kad filmuosime ir ji labai nesivaržė. Ją kartais galima įkalbinti. Ne su visais dalykais, bet su šiuo man pavyko“, – šypsosi R. Gaučas.

Ir pirmasis vaizdo įrašas buvo itin paprastas, nufilmuotas per daug nieko neplanuojant – įkalbinęs močiutę pagaminti gruzdintos vištienos, Romas ėmė ir nufilmavo visą procesą:

„Galvojau, padarysiu pirmą filmuką, jeigu patiks, darysime daugiau. Nebuvo sunku – tą pačią dieną nufilmavau ir įkėliau. Pradžioje daug planavimo ar montavimo nebūdavo, viskas labai paprasta ir greita. Dabar, gi, yra kitaip.“

Romas atvirauja, kad pradžia nebuvo itin paprasta – kai turėjo maždaug 50 vaizdo įrašų, buvo lygiai tiek pat ir žiūrovų, tarp kurių – šeimos nariai, draugai ir pažįstami.

Prabėgus kuriam laikui, močiutės ir anūko tandemas buvo pastebėtas žiniasklaidos ir parodytas per televiziją, o tai ryškiai atsispindėjo ir sekėjų skaičiuje.

Šeimyninės virtuvės profesionalė

Paklaustas, kodėl kuria vaizdo įrašus būtent apie tai, kaip gamina maistą, į procesą įtraukęs dar ir močiutę, vaikinas šypteli – norėjosi pabandyti kažką naujo.

„Galvojau, reikia ne vienam daryti, todėl pasirinkau Mo. Močiutė turi labai daug patirties gaminant maistą ir tokį turinį dažniausiai daro žmonės, kurie yra savo srities profesionalai. Močiutė yra tikra šeimyninės virtuvės profesionalė, kodėl neparodyti žmonėms, kaip ji gamina?“, – svarsto jis.

Ir išties, patirties Birutai netrūksta – ji pasakoja, kad nuo pat mažumės mokėsi visko iš savo mamos, o virtuvėje suktis jai labai patikdavo.

„Mama daug ką išmokino. Baigiau vidurinę mokyklą, paskui įstojau mokytis į virėjas, du metus mokiausi Šiauliuose. Taip ir išmoksti – darai, darai, vis tiek kažkas išeina bedarant.

Bet, kada kaime augom, vaikai, vyriausia sesuo eidavo daržus ravėti ar šieną grėbti, aš namie pasilikdavau valgyti gaminti, man labiau patikdavo nei į laukus eiti“, – juokiasi B. Stankevičienė.

Anūkas priduria, kad močiutė yra ruošusi ne vienas vestuves, jų galima suskaičiuoti šimtais. Dar ir dabar, sako jis, atsiranda žmonių, kurie prašo Birutos, kad pagamintų jos ištobulintą „Medučio“ tortą.

Karaliauja lietuviški patiekalai

„Romas ir Mo“ kanale dažniausiai sutiksite tradicinius lietuviškus patiekalus – gerbėjų mėgstamiausių įrašų sąraše karaliauja zrazai, cepelinai, žemaičių blynai, tačiau netrūksta ir egzotiškų skonių. Dažniausiai, atvirauja Romas, juos gamina močiutė – ji tikra virtuvės karalienė.

„Aš labiau profesionalus valgytojas. Aš sumontuoju filmukus, viską aprašau ir būnu ragautojas. Bet yra patiekalų, kuriais kartais močiutę pavaišinu, pavyzdžiui, kai darau picą“, – šypteli vaikinas.

Jis įsitikinęs, kad kartą ar kelis peržiūrėjęs vaizdo įrašus, pats lengvai pagamintų patiekalus, gal kiek daugiau laiko užtruktų su cepelinais.

Daugelis receptų, pagal kuriuos gamina močiutė ir anūkas, yra iš Birutos atminties, tokie, kokius išmoko dar jaunystėje. Daugelis jų nugulė jų bendroje knygoje „Močiutės patiekalai“. Kita dalis atkeliauja iš draugų ir pažįstamų, tačiau ne paslaptis, kad kartais tenka panaršyti ir interneto platybėse.

„Tikrai esame padarę vieną kitą nusižiūrėtą patiekalą. Ir jeigu kažkas norėtų nuo mūsų nusižiūrėti, mes labai džiaugtumėmės, reikia dalintis“, – šypsosi R. Gaučas.

Idėjų, ką gaminti, toli gražu netrūksta – abu juokauja, kad greičiau dings noras kurti filmukus, nei baigsis receptai ar idėjos, ką dar naujo pagaminti.

Pritraukia net užsieniečius

Greičiausiai būtent tai ir pritraukia žiūrovus – ne tik jų glaudus ir gražus ryšys, bet ir paprasti, bet ne prasti receptai, kuriuos gali išbandyti kiekvienas. R. Gaučas džiaugiasi, kad sulaukia ne vienos žinutės iš gerbėjų, kad viskas puikiai pavyksta, o tarp žiūrovų yra net užsieniečių.

„Atsiranda ir tokių žiūrovų, kurie yra užsieniečiai. Jie labai džiaugiasi atradę mūsų kanalą, jiems labai patinka mūsų gaminami patiekalai“, – sako vaikinas.

Dėl šios priežasties Romas nepagaili laiko ir jėgų išversti vaizdo įrašų subtitrus – verčia juos į daugiau nei 25 kalbas. Jis atskleidžia, kad tokia veikla daugiausiai pareikalauja ne piniginių, o laiko investicijų, tad ir kitus, norinčius pradėti panašią veiklą, ragina neskubėti investuoti į profesionalią techniką – puikiai pakaks telefono.

R. Gaučas prasitarė ir apie pajamas, gaunamas už vaizdo įrašus. Tiesa, jos nėra itin didelės – siekia maždaug 50 eurų per mėnesį, tad atsiperka produktai naujiems patiekalams.

Tačiau niekas nestabdo Romo ir jo močiutės – jie toliau džiugina žiūrovus naujais patiekalais ir turi prigalvoję daugybę įdomybių ir naujienų.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer