Į paskutinę kelionę palydėtas Antanas Nausėda: amžinojo poilsio atgulė Darbėnuose, greta žmonos

Kretingos rajone Darbėnų kapinėse palaidotas prezidento Gitano Nausėdos tėvas Antanas Nausėda. Jis mirė sekmadienį, eidamas 94-uosius metus. Antradienį susirinko minia žmonių atsisveikinti su juo ir palydėti į paskutinę kelionę.

Šalia urnos antradienį ašarą braukė prezidentas Gitanas Nausėda su žmona Diana Nausėdiene, jų dukros, taip pat D. Nausėdienės sesuo ir mama.

A. Nausėda buvo pašarvotas Klaipėdoje, Šv. Kazimiero bažnyčios laidojimo namuose. Vėliau laidotuvių procesija ėjo į bažnyčią.

Velionio urną puošė baltos gėlės. Procesijos priekyje – velionio nuotrauka ir kryžius. Bažnyčioje vyko mišios. O vėliau visi pajudėjo link Kretingos rajono Darbėnų kapinių, kur jis atgulė amžinojo poilsio, greta savo žmonos Onos Stasės, kuri buvo palaidota prieš keletą metų.

Pirmadienį su velioniu atsisveikinti šarvojimo salėje buvo leista tik artimiesiems, o antradienį, laidotuvių dieną, su A. Nausėda atsisveikinti atvyko daug politikų, kaimynų, pažįstamų.

Užuojautą išreiškė Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė- Nielsen, Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas, Lietuvos kariuomenės vadas Valdemaras Rupšys ir kiti asmenys.

G. Nausėda tėvui skyrė jautrius žodžius

Žinia apie tėčio netektį pirmiausia pasidalino sekmadienį feisbuke pats prezidentas G Nausėda. Jis skyrė jautrius žodžius ir prisiminimus.

„Šiąnakt 1:10 mano brangus Tėvukas paliko šį pasaulį, sulaukęs 93-jų. Paliko taip, kaip ir gyveno – oriai, taikiai ir optimistiškai. Iškeliavo pas savo gyvenimo žmogų – Mamą, kurią labai mylėjo ir kurios ilgėjosi ištisus aštuonerius metus“, – rašė G. Nausėda.

Prezidentas taip pat pasidalino prisiminimais apie tėčio gyvenimo istoriją ir kančias koncentracijos stovykloje.

„Nesu sutikęs tokio žmogaus, kuriam absoliučiai visi žmonės būtų draugai ir broliai. Net tiems, kurie padarė jam bloga, jis nejautė jokios neapykantos. Būdamas 12-13 metų, patyrė tokius karo žiaurumus, kurių nebūtų atlaikę net suaugusieji. Bėgo iš vokiečių darbo koncentracijos stovyklos, bet neištvėręs šalčio ir prasidedančios karštinės, sugrįžo, buvo nuteistas sušaudyti, tačiau vėliau bausmė pakeista 25 rykštėmis. Kaip ir kiti kaliniai badavo, valgydamas atliekas ir medžių žievę, gal todėl per visą savo gyvenimą daugiau nebeištarė žodžio „neskanu“, – rašė G. Nausėda.

„Nepaprastai skaudu matyti, kaip ši pokario karta pamažu išeina, kartu su savimi išsinešdama tą tikrą artimo meilę, atjautą ir nesavanaudišką pagalbos jausmą“, – rašė prezidentas.

2020-ųjų balandį G. Nausėdos tėvui Kauno klinikose buvo atlikta širdies operacija.

A. Nausėda gimė 1929 metais Tauragės rajone, Būdviečių kaime. Jis buvo inžinierius, Klaipėdos celiuliozės kombinato vyr. energetikas.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer