Volodymyras Zelenskis apdovanotas Laisvės medaliu

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis pirmadienio vakarą JAV Nacionaliniame Konstitucijos centre buvo pagerbtas kaip 2022 metų Laisvės medalio laureatas.

Praėjusią savaitę Kyjive lankėsi JAV senatoriai Chrisas Coonsas ir Robas Portmanas ir asmeniškai įteikė medalį V. Zelenskiui. JAV Konstitucijos centras paskelbė apdovanojimą rugpjūtį ir pareiškė, kad V. Zelenskis laureatu buvo išrinktas „už jo didvyrišką laisvės gynimą Rusijos tironijos akivaizdoje“ per karą Ukrainoje.

Pirmadienio vakarą Filadelfijoje vykusioje ceremonijoje parodytame trumpame vaizdo pranešime buvęs JAV prezidentas George‘as W. Bushas pavadino V. Zelenskį „mūsų laikų Winstonu Churchilliu“.

Nacionalinio Konstitucijos centro prezidentas Jeffrey Rosenas perskaitė prezidento Joe Bideno laišką, kuriame šis V. Zelenskį pavadino „retu patriotu“.

J. Bidenas tęsė: „Kai Rusija prieš aštuonis mėnesius pradėjo savo žiaurų puolimą prieš Ukrainą, prezidentas V. Zelenskis tvirtai stovėjo ir pareiškė: „Prezidentas yra čia.“ Jo žodžiai pakylėjo Ukrainos žmones ir nuaidėjo visame pasaulyje. Šiandien jis ir toliau be baimės vadovauja savo šaliai, gina Ukrainos suverenitetą ir kovoja, kad išlaikytų pagrindines mus visus vienijančias vertybes“, – sakė Bidenas.

Prie medalio pridedamas 100 000 JAV dolerių (eurų) prizas, kurį V. Zelenskis sakė paaukosiantis naujam Ukrainos veteranų fondui.

Laisvės medalis, įsteigtas 1988 m. ir nuo 2006 m. įteikiamas JAV Nacionaliniame Konstitucijos centre, įteikiamas tarptautiniams lyderiams ir kitoms žymioms asmenybėms, kurios stengėsi apsaugoti laisvę visame pasaulyje.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer