Į traukinį įsėdusi nėščia kėdainiškė patyrė šoką: pribloškė keleivių elgesys

Daugelis sako, kad kelionė traukiniu – kone patogiausias keliavimo būdas. Tuo buvo įsitikinusi ir kėdainiškė Irina Eid, kol nesusidūrė su nemalonia situacija, kuri privertė nusivilti kelionėmis traukiniu. Susiklosčiusią nemalonią situaciją pakomentavoir „LTG Link“ atstovė Kotryna Dzikaraitė.

Moteris pasakoja anksčiau visuomet džiugiai keliaudavusi traukiniais, mat tai buvo itin patogu. Vis dėlto, paskutinė kelionė birželio 21-ąją apkarto – nėščia moteris, keliaudama iš Kėdainių į Vilnių, neturėjo kur atsisėsti. 

Visą kelionę – be sėdimos vietos

Irina sako norėjusi nusipirkti bilietą iš anksto internetu, kaip tai darydavo ir anksčiau, tačiau dėl atliekamų tinklapio atnaujinimo darbų to padaryti negalėjo.

Istorija paprasta. Nuo vakar traukiniobilietas.lt vykdė atnaujinimo darbus ir įsigyti bilieto buvo neįmanoma. Taip, būna, nutinka… gyvenimas.

Priminsiu, Kėdainių bilietų kasa irgi nedirba. Įsigyti bilieto el. būdu prieš kelionę galimybės nebuvo.

Pirmą kartą gyvenime (galimai po 10 metų) bilietą įsigijau traukinyje. Ir kas čia tokio? Viskas būtų gerai, jei ne nėštumas ir jis plika akim pastebimas“, – nemalonios kelionės įspūdžiais dalinosi pašnekovė.

Į situaciją ji žvelgia su sarkazmu, tačiau neslepia ir nusivylimo, kad visą kelią teko prasėdėti ant laiptų, nes net ir kontrolierės, pažadėjusios paieškoti laisvos vietos, nebeatkreipė į ją dėmesio.

„Kiek laiko būnant nėščia galima stovėti? Nuo Kėdainių iki Vilniaus..? Drąsiai… Jei ką, tai sarkazmas, kurį dar istorijoje pažinsit.

Matyt, kontrolierės jau to nėščiosios pilvo neatsimena… Tik „pažadas“ peržiūrėti ar atsiras sėdima vieta.

Ar tikrai ir kitiems keleiviams, sveikiems keliautojams, tai atrodo normalu? Net autobusuose yra lipdukai specialūs mamoms su mažyliais, nėščiosioms ir senoliams… O čia kita „respublika“? Nes čia traukinys!

Džentelmenų irgi nė su žiburiu nerastum, nes jie… Išsipirkę sėdimas vietas?! Valio lygiom teisėm mūsų šalyje!.. Kur nėščioji ar jaunas žmogus yra lygiaverčiai!“, – pasakojo I. Eid.

Ji taip pat ragina nepamiršti būti atsakingais ir atidžiais, nepabijoti užleisti vietą tam, kuriam jos labiau reikia – darnios visuomenės pagrindas yra abipusis supratimas:

„Noriu pakviesti priminti bent savo vaikams, kaip elgtis panašioje situacijoje! Jei mama lipa su vėžimėliu į autobusą – padėti įkelti / iškelti. Jei senyvo amžiaus žmogus – pasiūlyti sėdimą vietą. Jei nėštutė, irgi…

Būkime labiau socialiai atsakingi ne tik už save, bet ir už šalia esantį jautresnį žmogų!“

Tinklapis neveikė dėl kibernetinės atakos

Nemalonią I. Eid situaciją pakomentavo ir „LTG Link“ atstovė Kotryna Dzikaraitė. Ji pažymi, kad visuomet geriausia pasirūpinti bilietais iš anksto, tačiau minėtąją dieną dėl kibernetinės atakos traukiniobilietas.lt tinklapis nebuvo prieinamas.

Be to, maršrutai Vilnius–Klaipėda ir Vilnius–Šiauliai yra itin populiarūs, ypač vasaros sezonu, nes padaugėja keliaujančiųjų srautai, o vietų skaičius ribotas.

„Siekiame sudaryti sąlygas bilietus įsigyti kuo patogiau, todėl bilietų į vietinio susisiekimo traukinius pardavimus pradedama iki traukinio išvykimo likus 30 dienų, o vasaros sezono metu pagal galimybes suplanuojame maksimalius traukinių pajėgumus.

Į populiariausius reisus, ypač  maršrutais Vilnius–Klaipėda ir Vilnius–Šiauliai, bilietai dažnai būna išpirkti dar prieš 3-4 dienas ar net savaitę. Apie tai klientams jau kelerius metus aktyviai komunikuojame ragindami keliones planuoti iš anksto ir informuodami, jog kelionės dieną bilietų gali nelikti.

Praėjusią savaitę bendrovė pradėjo fiksuoti į interneto svetainę nukreiptas kibernetines atakas, dėl kurių „LTG Link“ svetainė gali būti trumpą laiką nepasiekiama. Apie sutrikimus „Lietuvos geležinkelių“ Grupė nedelsdama informavo Nacionalinį kibernetinio saugumo centrą ir kartu su kibernetinio saugumo partneriais imasi visų būtinų veiksmų tinkamai svetainių veiklai atstatyti ir palaikyti.

Svetainės sutrikimo atveju bilietų iš anksto neįsigiję keleiviai kviečiami juos nusipirkti stotyse – tokiu būdu jie galės patogiausiai pasirinkti dominančios kelionės paslaugas ir užsitikrinti vietą traukinyje arba pabandyti jungtis prie svetainės vėliau. Bilietus taip pat galima įsigyti traukinyje. Apgailestaujame dėl galimų nepatogumų ir užtikriname, kad dedame visas pastangas, kad klientai jų patirtų kuo mažiau.

Perkant bilietą traukinyje, taikoma ta pati kainodara kaip jį įsigyjant kitais kanalais. Išimtis taikoma tik tuo atveju, jei pradinėje kliento kelionės stotyje veikia bilietų pardavimo kasa – tokiu atveju taikomas papildomas administracinis mokestis.

Visuose traukinių reisuose būna rezervuotos papildomos vietos didesniam keleivių skaičiui, kurie iš anksto nėra įsigiję bilietų. Juose taip pat yra išskirtos vietos riboto judumo žmonėms, besilaukiančioms moterims ar tėvams su mažais vaikais.

Minimas maršrutas yra itin populiarus, perkant bilietus jame yra priskiriamos konkrečios vietos. Maršrute Vilnius–Klaipėda ir Vilnius–Šiauliai keleiviai įlipa ir išlipa skirtingose stotelėse, o keleivių palydovai mato informaciją apie šių reisų sėdėjimo vietų užimtumą ir rezervaciją.

Vasaros metu šiuose reisuose beveik visuomet yra užpildomos visos sėdėjimo vietos – įskaitant papildomas rezervuotas vietas. Tokiu atveju keleivis gali pasirinkti, ar laukti kito reiso, ar vykti traukiniu neužsitikrinant, kad sėdėjimo vieta galės būti pasiūlyta iš karto. Taip galėjo nutikti ir šįsyk.

Esant galimybei, kelionių palydovai visuomet siekia į kiekvieną situaciją reaguoti individualiai ir, jei tik yra galimybė, užtikrinti, jog kelionė būtų tęsiama sėdint. Dar kartą apgailestaujame dėl patirtų nepatogumų“, – situaciją komentavo „LTG Link“ atstovė K. Dzikaraitė.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer