24-erių slaugytoją pražudė plaučių vėžys: anglai įspėja apie šiuos simptomus

Jauna slaugytoja iš Anglijos mirė sulaukusi vos 24 metų – jos gyvybę pasiglemžė klastingas plaučių vėžys. Kolegos pagerbė jaunos medikės atminimą ir įspėjo, kad ligos simptomus būtina pastebėti laiku.

Pranešdami apie Kay Murgatroyd mirtį, Donkasterio ligoninės atstovai rašė: 

„Šį rytą turime pranešti jums labai liūdną, širdį veriančią žinią – netekome mylimos kolegės Kay.“

Pražudė plaučių vėžys

Kai slaugytojai buvo 17 metų, jai buvo diagnozuotas anaplastinės limfomos kinazės teigiamas plaučių vėžys, rašo itv.com. Jai buvo skirtas gydymas, tačiau medikų prognozės buvo negailestingos.

Vis dėlto, net kovodama su sunkia liga ir gydydamasi ji lankė koledžą, kad galėtų studijuoti Šefildo Halamo universitete ir tapti slaugytoja, o 2021 metais ji prisijungė prie Donkasterio karališkosios ligoninės slaugytojų komandos. 

Savo „Facebook“ puslapyje Anglijos nacionalinės sveikatos tarnybos fondas rašė, kad Kay mirtis paliko „didžiulį skausmą visų sielose“:

„Kay išėjo per anksti, tai paliko didžiulį skausmą visų sielose, tuštumą, kurios niekada nepavyks užpildyti. Tačiau taip pat švęskime jos gyvenimą, jos stiprybę ir jos darbus, kuriuos ji atliko. Tegul jos atminimas mums visiems primena, kad gyvenimas yra brangiausia dovana. 

Per visą kovos su liga laiką Kay rodė nepalaužiamą stiprybę ir tvirtybę. Gydymo metu ji siekė savo svajonių, niekada jų nepaleido. Net sirgdama ji sekė pašaukimo keliu ir tapo slaugytoja, kad galėtų padėti kitiems.“

Plaučių vėžio simptomai

Ligų prevencijos ir kontrolės centras primena, kad sergantiems plaučių vėžiu gali pasireikšti skirtingi simptomai. Kai kurie skundžiasi plaučių veiklos sutrikimais, kitus kankina bendras silpnumas. 

Dažniausi plaučių vėžio simptomai yra šie: 

  • Kosulys, kuris vis stiprėja ir nepraeina; 
  • Krūtinės skausmas; 
  • Dusulys; 
  • Švokštimas; 
  • Atsikosėjimas krauju; 
  • Nuolatinis nuovargis; 
  • Svorio kritimas be aiškios priežasties. 

Kiti pokyčiai, kurie gali atsirasti sergant plaučių vėžiu, gali būti pasikartojantys plaučių uždegimai ir padidėję limfmazgiai, esantys tarp plaučių. 

Šie simptomai gali pasireikšti sergant ir kitomis ligomis, todėl jei pasireiškė kurie nors iš minėtų simptomų, kreipkitės į gydytoją – jis padės nustatyti tikrąją prastos savijautos priežastį. 

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer