Ingrida Šimonytė: mūsų pagalba Ukrainai tęsis, kol šalis laimės karą

Lietuvos pagalba Ukrainai tęsis, kol šalis laimės karą su Rusija, sako premjerė Ingrida Šimonytė.

„Mūsų karinė, humanitarinė ir finansinė pagalba Ukrainai tęsis tol, kol Ukraina laimės šį karą. Tikiuosi, kad tai padės Ukrainai greičiau pasiekti pergalę“, – Ekonomikos ir inovacijų ministerijos antradienį Vilniuje surengtoje konferencijoj apie Ukrainos atkūrimo planus sakė I. Šimonytė.

Premjerės teigimu, Ukrainos teritoriją reikės išminuoti, atkurta sugriautą šalies infrastruktūrą, atstatyti namus, mokyklas, ligonines.

„Ukrainos žmonėms grįžtant namo iš laikino prieglobsčio Ukrainoje ir užsienyje Ukrainos žemė turi būti išminuota, atkurtas vandens ir energijos tiekimas, atstatyti bent pagrindiniai keliai, tiltai ir geležinkelių jungtys, funkcionuoti vaikų darželiai, mokyklos ir ligoninės, o būstai suremontuoti, kad prieš ateinant žiemai turėtų bent stogus ir langus“, – teigė Lietuvos Vyriausybės vadovė.

„Tikiuosi, kad šiandieninė konferencija, į kurią susirinko pagrindiniai Ukrainos, Lietuvos ir Europos Sąjungos valdžios atstovai, padės sugeneruoti konkrečias idėjas, kaip Lietuvos Vyriausybė, savivaldybės, verslas ir visuomenė galėtų geriausiai prisidėti prie Ukrainos atstatymo“, – teigė premjerė.

Konferencijoje kalbama ne tik apie pastatų ir infrastruktūros atstatymą, bet ir institucijų modernizavimą, ekonomikos atsigavimą.

Kuriama nauja platforma ir nauja finansinė priemonė „Rebuilt Ukraine facility“, kuri turėtų konsoliduoti visą paramą, įskaitant ir tą, kurią teiktų tarptautinės institucijos bei Europos Sąjungos valstybės narės.

Lietuvos parama Ukrainai, įskaitant karo pabėgėlių priėmimą, jau viršija pusę 0,5 mlrd. eurų.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer