Arūnas Dulkys nuo lapkričio žada naujovę: teigia, kad padės pažaboti eiles pas gydytojus

Milžiniškos eilės pas gydytojus toliau kaip reikiant erzina gyventojus. Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys tikina, kad ruošiasi iš esmės pažiūrėti į šią problema – pirmieji pokyčiai laukia jau lapkričio mėnesį.

Seimo narė Orinta Leiputė Vyriausybės valandos metu atkreipė dėmesį į jau ilgą laiką besitęsiančią problemą – didžiules eiles patekti pas gydytojus specialistus ir klausė, ko ministras ketina imtis.

„Štai dalinamasi istorijomis, kai Vilniuje vaikui pas akių gydytoją reikia laukti 8 mėnesius. Dabar tik penktadalis apsilankymo grafikų pas gydytojus yra nurodoma e.sveikatoje. Kaip planuojama spręsti šią problemą, nes tai – ne pavieniai atvejai. Žmonės tikrai laukia daugiau nei mėnesį“, – konstatavo parlamentarė.

Gydytojų kai kur fiziškai nėra

A. Dulkys patikino, kad eilių klausimas – šiuo metu viena pagrindinių aktualijų. Tačiau ją išspręsti taip greitai gali ir nepavykti.

„Kuo analizuodami giliau lendame, kodėl taip pas mus yra su patekimu pas gydytojus, tuo įdomesnių dalykų atrandame. Čia, matyt, ir sveikatos reikalų komitete turėsime apskritai pakalbėti apie gydytojų darbo grafikus, kaip gydytojai yra įsiforminę keliose įstaigose ir realiai kai kur net ir tie laikai, matyt, sutampa.  

Dėl to jie pacientams yra nepateikiami, nes tiesiog fiziškai jų ten dažnai nebūna toje gydymo įstaigoje. Tad čia ta gilesnė tema, kurią dar galėsime panagrinėti“, – problemos mastą nurodė jis.

Pirma priemonė – jau lapkritį

Pasak ministro, vien kai pradėjo domėtis, kodėl taip yra su šiais laikais, į sistemą įkeltų laikų padaugėjo apie 15 proc. Vis tik, A. Dulkio manymu, pirmosios trumpojo periodo priemonės neišvengiamos.

Matyt, neišvengsime priemonės, su kuria, manau, startuosime nuo lapkričio vidurio. Darysime viešą švieslentę, kiek kokia gydymo įstaiga yra skaidriai ir atvirai pateikusi pacientams laikų į sistemą. Šiuo metu čia, jei neklystu, yra tik apie 13 proc. laikų“, – kalbėjo ministras. 

Jo teigimu, tuomet nereikia stebėtis, kad įstaigoje nėra tvarkos, pacientai eina į gydytojo kabinetą kažkokia vidine tvarka. 

„Ne paslaptis, matyt, yra ir skambučių sistema, kai pacientai priimami pagal tai, koks jo telefono numeris, pažįstamų sistemą. Tad tame drumstame vandenyje, matyt, daug kam daug kas yra patogu. Taigi pirma priemonė – švieslentė, o toliau gilinsimės į gydytojų darbo grafikus ir tokiu būdu padėti pacientams ir  gydymo įstaigoms. Kviečiu visus gydymo įstaigų vadovus neužmiršti ir mes jų per retai paklausiame, kaip jie organizuoja darbą savo gydymo įstaigoje“, – atkreipė dėmesį A. Dulkys. 

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer