Institucijoms snaudžiant, Emilija išgyveno neabejingų lietuvių dėka: „Nesinori numirti anksti“

19-metė Emilija kasdien stoja į naują kovą su mirtimi. Plaučiams kenkiančia genetine liga sergančiai merginai vienintelis būdas išsigelbėti yra be galo brangūs vaistai, kurie Lietuvoje nėra kompensuojami. Viltis laiku gauti 17 tūkst. eurų per mėnesį kainuojančius vaistus nemokamai greitai subliuško, mat Emilijos šeima pasiklydo tikrame biurokratiniame labirinte. Laimė, naują viltį pažadino istorijai neabejingi lietuviai, apie kurių gerumą papasakos laida „Prieš srovę“.

Kai Emilijai tebuvo 4-eri, ji išgirdo skaudžią diagnozę – cistinė fibrozė. Plaučius tarsi paskandinanti ir kvėpavimą nežmoniškai apsunkinanti liga visa jėga smogė prieš pusmetį ir paguldė merginą į ligos patalą, kur ji kovoja su mirtimi.

Tiesa, egzistuoja puikiai Emilijai tinkantys vaistai, kurie ne tik palengvintų merginos gyvenimą, tačiau gal net pilnai pakeltų ją ant kojų, tačiau Lietuvoje jie nekompensuojami, o kosminė 17 tūkstančių eurų per mėnesį jų kaina Emilijos artimiesiems yra tiesiog neįkandama.

Tiek merginos šeima, tiek jos gydytojai užplūdo Sveikatos apsaugos ministeriją raštais, tikėdamiesi, kad šie supras situacijos sudėtingumą ir kompensuos gyvybę išgelbėti galinčius vaistus. Tačiau valdininkų atsakymas smogė lyg skaudus kirtis dėl kiekvienos sekundės žemėje kovojančiai merginai: „Ačiū dievui, čia – ne gaisras. Mes turime 10 darbo dienų“.

„Aš viską suprantu, ką jie (artimieji – red. past.) dėl manęs daro ir stengiasi. <...> Norisi tikėti, kad bus vaistai, bet nežinau kada. Labai skaudu, kai žmogus serga ir nėra vaistų. Ką gali padaryti, tai tik žiūrėti, kaip vis grimzti žemyn. Nesinori numirti anksti, norisi dar pagyventi ir sužinoti, ką reiškia tas gyvenimas“, – spalio pabaigoje žurnalistams sakė ašaras sunkiai sulaikanti Emilija.

Laimė, tai nebuvo paskutinis kartas, kai laidos „Prieš srovę“ komanda matė merginą. Sujaudinti jos istorijos, veikti ėmė tūkstančiai neabejingų Lietuvos žmonių.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer