Ir už žolės pjovimą, ir už garsų dainavimą – baudos: štai, kada teks mokėti iki 80 eurų

Triukšmingi darbai ankstų rytą ar užsitęsusios naktinės linksmybės gali kaip reikiant paploninti gyventojų pinigines, o nustatytų reikalavimų nesilaiko tūkstančiai gyventojų. Policija savo ruožtu primena, kuriuo gi metu trikdyti kitų gyventojų ramybės nevertėtų.

Nors didžioji dalis gyventojų žino, kad triukšmauti vakaro ar nakties metu negalima, retas susimąsto, kad net, rodos, ir nekaltas žolės pjovimas ankstų rytą ar vakaro metu kaimynams gali nepatikti.

Policijos atstovai primena, kuriuo laikotarpiu triukšmauti nevalia.

„Triukšmo valdymo įstatymas nurodo, kad vakaro metas yra nuo 19–22 val., nakties metas nuo 22–7 val.

Vakaro metu negalima garsiai triukšmauti, o nakties metu turi būti visiškai tylu“, – teigia policijos atstovai.

Taisyklių nesilaiko tūkstančiai, gresia ir baudos

Policija taip pat pateikia pavyzdžių ir sako, kad viešosios tvarkos trikdymu galima laikyti šauksmus, švilpimus, garsų dainavimą, grojimą muzikos instrumentais, triukšmą gatvėse, aikštėse, parkuose, paplūdimiuose, viešajama transporte, kitose viešosiose vietose, o vakaro  (nuo 19 val. iki 22 val.) ir nakties (nuo 22 val. iki 7 val.) metu – ir gyvenamosiose patalpose, įmonėse.

Policija paaiškina, kad nors už tokio tipo nusižengimą pirmąjį kartą galima sulaukti tik įspėjimo, vėliau, jeigu nusižengimai kartotųsi, gali grėsti ir baudos, kurių dydis – nuo 20 iki 80 eurų.

Teigiama, kad nuo šių metų pradžios iki liepos 20 d. gyventojai iš viso nusižengė 3296 kartus, per tokį patį laikotarpį pernai – 4132 asmenys.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer