Iš kalėjimo už nužudymą sugrįžęs vilnietis vėl prisidirbo: puolė laužtuvu daužyti kaimynę

Vilnietis Saulius Z. prieš kelis metus atliko 10 metų įkalinimo bausmę už nužudymą. Tačiau į laisvę išleistam vyrui ramiai gyventi pasirodė per sunku.

Jis į teisiamųjų suolą šįkart sėdo dėl nežymaus sveikatos sutrikdymo. Būdamas apsisvaigęs nuo alkoholio, kas turėjo įtakos nusikalstamos veikos padarymui, 2021 m. lapkričio 26 d., apie 19.25 val., Saulius Z. užpuolė savo kaimynę.

Vyras nukentėjusiajai T. S. ranka tyčia sudavė vieną smūgį į skruostą ir ne mažiau kaip šešis smūgius metaliniu laužtuvu į įvairias kūno vietas. Moteriai buvo padaryta žaizda smakre, pakaušyje, šlaunyje, kitose kūno vietose.

Kaltę pripažino tik teisme

Kaltinamasis Saulius Z., apklaustas ikiteisminio tyrimo metu, savo kaltės nepripažino ir parodė, kad apie įvykį, kuris buvo 2021 m. lapkričio 26 d., gali papasakoti tiek, kad tą dieną jis norėjo pasikalbėti su kaimyne, kuri gyvena gretimame name.

Jis esą atėjo pas ją į namus. Tuo metu kaimynė buvo neblaivi. Jis taip pat buvo išgėręs. Pas kaimynę buvo jos draugas, jo vardo nežino, jis jo nepažįsta. Jie kartu vartojo alkoholį.

Tada kaimynės draugas pradėjo jį varyti iš moters namų ir pradėjo jį  stumdyti. Jis jau iš namų buvo pasiėmęs laužtuvą ir laikė jį rankovėje, kadangi jis kaimynės bijo, nes ji jau yra du vyrus užmušusi.

Esą jis pirmas sulaukė smūgių, o tada išsitraukė iš rankovės laužtuvą ir pradėjo gintis. Jis gindamasis sudavė su laužtuvu tiek kaimynei, tiek jos draugui. Vyras teigė, kad tik gynėsi, tyčia nesudavė nei vieno smūgio.

Teisme kaltinamasis savo kaltę dėl inkriminuojamos nusikalstamos veikos padarymo pripažino visiškai. Įvykio dieną atėjo pas ją, buvo išgėręs, susinervino, kad ji kažko prikalbėjo, pradėjo jaudintis ir sumušė ją.

Nukentėjusiąją mušė laužtuvu, neatsimena, kiek kartų sudavė ir kur pataikė, nes buvo išgėręs. Laužtuvą jis atsinešė iš namų, norėjo su nukentėjusiąja pakalbėti, o ji jo nesuprato. Su laužtuvu jis dirbo namie, iš malkų traukė vinis.

Vyras teigė, kad anksčiau negalėjo atsiprašyti nukentėjusiosios, nes ji gyvena mieste, ją pamatė tik teisiamojo posėdžio metu, dabar jos atsiprašo. Teritorinės ligonių kasos civilinį ieškinį pripažįsta, o nukentėjusiosios civilinį ieškinį pripažįsta iš dalies, supranta, kad padarė žalą, bet 2000 eurų suma yra per didelė, sutiktų gal su 200 eurų.

Nesuprato, ką šneka

Nukentėjusioji T. S. pasakojo, kad tą vakarą ji buvo namuose, kartu su ja buvo draugas A. M., ji su juo sėdėjo kambaryje. Ji su draugu minėjo jo motinos palaidojimą, kartu vartojo alkoholinius gėrimus – degtinę.

Apie 19.25 val., į namus staiga įbėgo iš matymo pažįstamas asmuo Saulius Z., kuris jai staiga trenkė delnu į veido sritį, t. y. žandą. Moters draugas atsistojo nuo kėdės ir bandė sulaikyti užpuoliką, bet šis ištrūko ir iš striukės rankovės išsitraukė laužtuvą, su kuriuo ėmė trankyti jos draugą bei ją.

Jai vyras laužtuvu pradėjo smūgiuoti į įvairias kūno vietas, tuo sukeldamas fizinį skausmą (prakirto smakrą, ant alkūnės matosi kirstinė žaizda ir kairės kojos žaizda ties pirštais). Kiek pastebėjo, asmuo buvo labai girtas, kadangi jo akys buvo agresyvios, asmuo elgėsi neadekvačiai, iš burnos jam sklido stiprus alkoholio kvapas, svirduliavo.

Asmuo kažką kalbėjo, bet ji nesuprato ką, nes asmuo neturi liežuvio. Jie Saulių Z. jėga išstūmė iš namų ir iškvietė policiją. Su tuo vyru jokių konfliktų nėra buvę, todėl nesuprato užpuolimo esmės.

Moters draugas pateikė tokias pačias įvykio aplinkybes. Tiesa, jis minėtam vyriškiui jokių pretenzijų neturi, pareiškimo nerašė.

Įkalinimo išvengė

Vilniaus miesto apylinkės teismas nusprendė pripažinti Saulių Z. kaltu dėl šio smurtinio išpuolio. Jam paskirta 1 metų laisvės apribojimo bausmė, kuri iškart sumažinta trečdaliu – iki 8 mėnesių.

Bausmės vykdymo laikotarpiu jis įpareigotas nevartoti psichiką veikiančių medžiagų, pradėti dirbti arba be pažeidimų registruotis Užimtumo tarnyboje, nesilankyti nukentėjusiosios T. S. gyvenamojoje vietoje ir su ja nebendrauti. Taip pat vyras privalės per 3 mėnesius nuo nuosprendžio įsiteisėjimo sudalyvauti elgesio pataisos programoje.

Nukentėjusiosios T. S. civilinį ieškinį nuspręsta tenkinti iš dalies ir priteisti iš kaltinamojo 500 eurų moters naudai neturtinei žalai atlyginti.

Nuosprendis per 20 dienų nuo nuosprendžio paskelbimo dienos apeliacine tvarka gali būti skundžiamas Vilniaus apygardos teismui skundą paduodant per Vilniaus miesto apylinkės teismą.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer