Liveta Kazlauskienė atskleidė, ką jai padovanojo Paltinienė: nepamiršta ir po mirties

harizmatiška, elegantiška ir labai jautri. Būtent tokiais žodžiais apie scenos karalienę Nelę Paltinienę atsiliepia dainininkė, jos ilgametė bičiulė ir gera draugė Liveta Kazlauskienė.

2020 anapilin iškeliavusi ilgametė atlikėja N.Paltinienė nepaliko abejingų širdžių – jos šypsena, mokėjimas bendrauti ir geranoriškumas pavergė kiekvieną, kuris su ja bent kiek bendravo.

Apie tai, kokia Nelė buvo nulipusi nuo scenos ir ką labiausiai mėgdavo gaminti susirinkusiems svečiams, tv3.lt skaitytojams pasakoja garsi dainininkė L.Kazlauskienė. Taip pat ji atskleidė, kokią ypatingą dovaną yra gavusi iš Nelės pirmąją pažinties dieną.

Gėles nešdavo į Aušros vartus

L.Kazlauskienė atvira – su Nele ją visą gyvenimą siejo ypatingas ryšys. Jos buvo ne tik scenos bičiulės, bet ir geros draugės.

Pati Nelė buvo tokia nuoširdi, kad ne kartą Livetai yra siuntusi dovanų įvairių batelių, sceninių kostiumėlių, o laisvalaikiu dalindavo itin vertingus patarimus, susijusius su muzikine kelione.

„Bendravome šeimomis, ne kartą vykome pas ją į svečius, į Vokietiją. Nelė buvo mano scenos mama. Niekada man negailėjo vertingų patarimų. Pamenu, iš pradžių koncertuodavau apsirengusi kukliau, tačiau ji man paaiškino, kad scena yra pompastika, todėl būtina puoštis ir žibėti. Ji buvo primadona, kuri savu laiku rinko stadionus, žmonės ją labai mylėjo.

Jos namuose nevysdavo gėlės, o kai jos nebetilpdavo į vazas, Nelė jomis papuošdavo bažnyčias – gėles nešdavo prie Aušros vartų.

Manheime, kuriame ilgus metus gyveno, Nelė turėjo atvirą spintą, kurioje laikė gerbėjų laiškus bei dovanas. Daugiausiai lietuviai Nelei siuntė gintarinius papuošalus, skulptūrėles. Tą spintelę Nelė vadino savo mažąja Lietuva ir dažnai prieidavo pažiūrėti, prisiminti, papasakoti svečiams apie ten esamas gerbėjų dovana.“

Firminis patiekalas – ungurys

Vis tik Liveta atvira – po koncertų, kurių metu Nelė atiduodavo visą širdį ir energiją, ji mėgo pailsėti ir pabūti tyloje, o atsigavusi ji labai laukdavo svečių, kuriuos vaišindavo nukrautais stalais.

„Kadangi Nelė labai daug gastroliavo, daug laiko gaminti neturėjo, tačiau jeigu tik galėdavo, skubėdavo ruošti savo mėgstamus patiekalus.

Ypač skaniai Nelė gamindavo ungurį, mišraines, o jos vyras Arvydas rūpindavosi pusryčiais. Jiedu buvo labai graži pora.“

Gavo ypatingą dovaną

Paprašyta pasidalinti, kada prasidėjo draugystė su scenos karaliene, Liveta nugrimzdo į prisiminimus, siekiančius jos pačios vaikystę. „Kai dar buvau visai vaikas, mano teta turėjo patefoną su Nelės plokštele.

Dažnai ateidavau jos pasiklausyti, tačiau vieną kartą, kai tetai pabodo, ji paslėpė nuo manęs Nelės plokštelę. Aš taip verkiau – Nelės muzika man buvo lyg džiaugsmas sielai.

Po ilgo laiko, kai jau koncertavome, vyko jungtinis koncertas. Jame pasirodėme ir mes su Petru, ir Nelė. Aš stebėjau užkulisiuose, kaip ji gražinasi koncertui ir ji tai pastebėjo. Mudvi ėmėme kalbėtis, prisistačiau ir papasakojau jai istoriją apie tai, kaip bėgdavau pas tetą klausytis jos plokštelių. Šis pokalbis mus labai suartino ir mes ėmėme labai gražiai bičiuliautis.

Prisimenu, man ji tada padovanojo kryželį ir palinkėjo, kad jis man neštų sėkmę koncertų metu. Iki šiol į visus koncertus tas kryželis keliauja mano koncertiniame lagaminėlyje. Tai tokia simbolinė dovana ir labai gražus prisiminimas nuo Nelė.

Ji buvo labai pastabi detalėms – net kai skambindavo ir sveikindavo mūsų šeimą su gimtadieniais, visada paprašydavo paglostyti mūsų šuniukus. Atrodo, smulkmena, bet ji rasdavo akimirką ir skirdavo visiems dėmesio.“

Kovojo su klastinga liga

Primename, kad Nelė Paltinienė mirė 2020 metais, sulaukusi 91-erių. Pastaruosius metus moteris kovojo su klastinga liga. Žinią apie mirtį pranešė jos senas bičiulis kunigas Arūnas Peškaitis.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer