Išdavė karalienės ilgaamžiškumo paslaptį: štai, ką ji valgo kasdien

Remiantis naujausiais akademinio žurnalo „PLOS Medicine“ atliktais tyrimais, tinkama mityba gali prailginti jūsų gyvenimą net 10 metų. Taigi, jei norite sveikiau maitintis, pailginti savo gyvenimo trukmę ir jums smalsu nuo ko pradėti, 96 metų Karalienė gali būti laikoma to pavyzdžiu – ir gydytojas paaiškino, kodėl.

Sveika ir subalansuota mityba turi daug įvairių privalumų, įskaitant sumažėjusią ligų riziką, sveikatos būklę ir geresnę nuotaiką, rašo express.co.uk.

Kuo geresnė jūsų mityba, tuo geresnė jūsų sveikata, o norint tai pasiekti, reikia valgyti mažiau cukraus, druskos bei sočiųjų riebalų ir pakeisti juos baltymais, nesmulkintais grūdais ir daržovėmis. Taip jūsų kūnas gaus visas maistines medžiagas, kurių reikia geram funkcionavimui.

Svarbu žinoti, nuo ko pradėti, nors šiuo atveju atrodo, kad kuo paprasčiau, tuo geriau. Pasak Darren McGrady, buvusio karališkosios virtuvės šefo, Karalienė dažniausiai valgo tą paprastą, ypač sveiką, maistą.

„Lifesum“ (sveikos gyvensenos programėlės) gydytoja Alona Pulde sakė: „Karalienė Elžbieta teikia pirmenybę paprastam maistui, todėl kiekvienas gali valgyti taip, kaip Karalienė“.

Vaisių, grūdų, baltymų ir daržovių naudojimas yra labai naudingas sveikatai ‒ užtikrina gerą imuninę sistemą, suteikia daugiau energijos, sumažina širdies ligų ir diabeto riziką, o visa tai galiausiai prisideda prie ilgesnio ir sveikesnio gyvenimo.

Ką Karalienė valgo pusryčiams?

Pusryčiams Karalienė paprastai suvalgo dubenį dribsnių. Jos mėgstamiausi yra su pridėtais vaisiais, kurie labai naudingi sveikatai.

Dr Pulde sakė: „Vaisiai turi daug kalorijų ir maistingų medžiagų, juose yra antioksidantų, vitaminų, mineralų ir skaidulų, kurios palaiko ląstelių sveikatą, saugo širdį ir suteikia energijos“.

Grūduose, ypač nesmulkintuose, yra daug skaidulų, kurios padeda reguliuoti svorį, ilgiau išliekame sotūs,o vitaminų bei mineralų gausa mažina širdies ligų ir diabeto riziką.

Ką Karalienė valgo pietums?

Teigiama, kad pietums Karalienė mėgaujasi daug baltymų turinčia ant grotelių kepta žuvimi arba vištiena, patiekiama su salotomis arba daržovėmis, įskaitant cukinijas ir špinatus. Ji dažnai pietauja gana paprastai ir vengia krakmolingesnio maisto.

Dr Pulde sakė: „Baltymai yra svarbi kaulų, raumenų, odos, plaukų, nagų ir kraujo sudedamoji dalis. Jie padeda atkurti audinius, reguliuoja hormonus ir yra svarbūs mūsų imuninei sistemai.

Daržovės yra natūralus multivitaminas, kuriame gausu vitaminų, mineralų, antioksidantų ir skaidulų, kurios padeda išvengti lėtinių ligų ir netgi jomis atsikratyti.

Ką Karalienė valgo vakarienei?

Vakarienei Karalienės pateikiamas tas pats baltymų ir daržovių derinys. Pasak J. McGrady, tai ant grotelių kepta arba troškinta žuvis su paprastomis daržovėmis ir salotomis.

Dr Pulde sakė: „Karalienės vakarienė, kurioje paprastai gausu baltymų ir daržovių, padeda išlaikyti pastovų svorį, palaiko imuninės sistemos veiklą, suteikia energijos ir galiausiai prisideda prie ilgesnio ir sveikesnio gyvenimo“.

Žinoma, kad desertui Karalienė mėgsta šokoladą, ypač juodąjį šokoladą. Juodajame šokolade gausu mineralų, įskaitant geležį, magnį ir cinką, kurie yra svarbūs deguonies pernešimui kūne, imuninės sistemos palaikymui ir miego gerinimui.

Dr Pulde sakė: „Šiek tiek tamsaus šokolado jūsų racione prideda skaidulų ir antioksidantų, kurie, kaip įrodyta, gali pagerinti nuotaiką“.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer