Išgabenamas karalienės Elžbietos II karstas: atsisveikinti renkasi tūkstančiai britų

Velionė Jungtinės Karalystės monarchė Elizabeth II (Elzbieta II) sekmadienį išlydima į paskutinę kelionę, o tūkstančiai gedinčių britų ruošėsi išsirikiuoti palei maršrutą, kuriuo bus gabenamas karstas iš rezidencijos Škotijoje, kur ketvirtadienį eidama 97-uosius mirė karalienė.

Iškilmingu Elizabeth ąžuolinio karsto vežimu iš Balmoralo pilies į Edinburgą prasidės nacionalinis gedulas; jo kulminacija rugsėjo 19 dieną taps monarchės valstybinės laidotuvės Londone.

Ceremonija prasideda praėjus dienai po to, kai Elizabeth II sūnus Charlesas III (Karolis III) buvo oficialiai paskelbtas karaliumi, o jos nesutariantys anūkai Williamas (Viljamas) ir Harry (Haris) bei jų sutuoktinės Kate (Keit) ir Meghan (Megan) trumpam susitiko.

Katafalkas su ilgiausiai valdžiusios Didžiosios Britanijos monarchės karstu šešias valandas keliaus per Škotijos miestus, kol atvyks į Edinburgą, kur bus paliktas dviem dienoms, kad žmonės galėtų atiduoti pagarbą Elizabeth II.

Pats karalius pirmadienį atvyks į Edinburgą ir dalyvaus pamaldose, o antradienį karalienės palaikai bus atskraidinti į sostinę. Londone velionė keturias dienas gulės pašarvota – spėjama, kad su ja norės atsisveikinti mažiausiai milijonas žmonių. Paskui bus surengtos valstybinės laidotuvės, kurios bus transliuojamos visame pasaulyje ir sutrauks daugybę valstybių vadovų.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer