Įspėja ruoštis gausiai liūčiai ir vėjui: vietomis iškris apie pusė liepos mėnesio normos

Karščiai ir šiluma, lepinusi ar alinusi mus čia, Lietuvoje, dar prieš gerą savaitę, dabar pasislinko gerokai į vakarus – Prancūzijos padangėje karaliauja aukšto slėgio sritis ir 30-ties laipsnių kaitra. O mūsų platumose ir plačiau aplink – ciklonas, taigi ir vėsiau, ir lietingiau. Žemo slėgio srities epicentras kaip tik suksis rytų Lietuvoje ir Baltarusioje.

Į Lietuvą artimiausią parą iš pietryčių atkeliaus daug lietaus gabenantis ciklonas.

Naktį smarkiau palis rytiniuose rajonuose. Stiprės šiaurės vakarų vėjas, vietomis gūsiai sieks 15–18 m/s. Temperatūra nuo 14 iki 17 laipsnių šilumos. Sinoptikai perspėja, kad naktį rytiniuose rajonuose daug kur, o dieną daugelyje Lietuvos rajonų numatomas smarkus lietus. Šiuo metu skaičiuojama, kad vietomis gali iškristi iki 40–50 mm t. y. apie pusė liepos mėn. normos, praneša meteo.lt.

ANTRADIENIS BUS LIETINGAS IR VĖJUOTAS ☔

Atslenka pietinis ciklonas. 🌀❗️ Sinoptikai perspėja, kad naktį rytiniuose…

Posted by Meteo.lt on Monday, 11 July 2022

Dieną taip pat lis, daugelyje rajonų smarkiai. Kai kur perkūnija. Vėjas šiaurės vakarų, šiaurės, 9–14 m/s, daug kur gūsiai 15–20, pajūryje iki 23 m/s. Temperatūra nuo 15 iki 20 laipsnių šilumos.

Lis ir poryt – trečiadienį. Naktį kai kur smarkiai, dieną vietomis, daugiausia vakariniuose rajonuose. Temperatūra naktį nuo 15 iki 19, dieną nuo 19 iki 23 laipsnių šilumos.

Ketvirtadienį daug kur trumpai palis. Dieną vietomis galima perkūnija. Vėjas pietvakarių, vakarų, pajūryje vietomis gūsiai iki 15–17 m/s. Termometrai naktį rodys 15–18, dieną 20–21 laipsnį šilumos.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer