Eksperto siūlymas: iš Drobiazko ir Vanago turėtų būti atimtas valstybinis apdovanojimas

Užmerkę akis prieš Rusijos sukeltą agresiją Lietuvos šokėjų ant ledo pora Povilas Vanagas ir Margarita Drobiazko ketina atlikti pasirodymą Sočyje. Kritikos sulaukusi M. Drobiazko dalinosi rusų poeto eilėmis, o vėliau pasigirdo ekspertų raginimai pagalvoti apie valstybinio apdovanojimo atėmimą.

Apie tai pasidalino politikos apžvalgininkas Marius Laurinavičius.

„Aš tai manyčiau, kad prezidentui G. Nausėdai būtų metas pradėti galvoti bent jau apie valstybinio apdovanojimo iš M. Drobiazko (ir iš P. Vanago, aišku, jei jis nepareikš kitokios pozicijos) atėmimą.

Nes tampa vis akivaizdžiau, kad M. Drobiazko tampa ruSSijos dezinformacijos mašinos Ukrainos karo akivaizdoje įrankiu. O tuo (nors ne tik tuo) ji diskredituoja jai kažkada suteiktą valstybinį apdovanojimą taip pat, kaip jį diskreditavo kremliaus ruporas D. Kiseliovas, iš kurio Lietuvos valstybinį apdovanojimą prezidentė D. Grybauskaitė savo įsaku atėmė dar 2014 metais“, – „Facebook“ paragino M. Laurinavičius.

Primename, kad šeštadienį į pasigirdusią kritiką dėl dalyvavimo Sočyje M. Drobiazko atsakė rusų poeto eilėmis.

„Pasmerkite iš pradžių save patį, išmokite tokio meno. O tik tuomet pasmerkite ir kaimyną žemės rutulyje. Išmokite iš pradžių sau neatleisti nė vienos klaidos. O tik tuomet savo priešui šaukite, kad jis priešas, o nuodėmės jo sunkios. Ne kitame, o savyje nugalėkite priešą, o kada tame bus pasiekimų neteks daugiau volioti durniaus – štai ir tapsite jūs žmogumi“, – sakartvelų kilmės rusų poeto Bulato Okudžavo eilėmis M. Drobiazko dalinasi savo „Instagram“ paskyroje.

Kremliaus atstovo spaudai Dmitrijaus Peskovo žmona Tatjana Navka socialiniame tinkle pasidalino informacija apie Sočyje vyksiančius „Gulbių ežero“ pasirodymus, o tarp nurodomų dalyvių – ir P. Vanagas su M. Drobiazko

Pasirodymai numatomi rugpjūčio 9 – rugsėjo 18 dienomis.

Čia be P. Vanago ir M. Drobiazko taip pat pasirodys olimpiniai vicečempionai Nikita Katsalapovas ir Viktorija Sinitsina, kiti garsūs šokėjai ant ledo.

„Legendų šou ant ledo“, – taip artėjantį įvykį apibūdino T. Navka, praeityje pati šokusi ant ledo.

„Drąsus ir charizmatiškas P. Vanagas užkariaus publikos širdis atlikdamas burtininko vaidmenį, kuris visą gyvenimą kentė nuo meilės be atsako“, – rašoma renginio pranešime spaudai.

Renginio organizatoriai teigia, kad žiūrovai Sočyje išvys dailiojo čiuožimo, klasikinės choreografijos ir modernių technologijų „simbiozę“.

Šią informaciją pirmasis paskelbė žurnalistas Andrius Tapinas.

„Ech, Povilas Vanagas ir Margarita Drobiazko – susigundėt ukrainiečių krauju permirktais rubliais, šoksite „Gulbių ežere“ Sočyje, kai į Ukrainą lėks rusų raketos, šypsositės ir lankstysitės plojančiai rusų publikai, nes karas kažkur toli ir jūsų tai neliečia.

Dar vienas ech dėl susimetimo su Tatjana Navka – Kremliaus ruporo Peskovo žmona, nuo kovo mėnesio pakliuvusia po JAV sankcijomis. Jums tai, matau, visiškai nekliūna.

Kaip rašo pati Navka sveikindama Vanagą – būk sveikas ir laimingas, ir kad gyvenime viskas būtų taip, kaip panorėsi. Kokia laimė bus pamatyti jus Sočyje.

Šokit ant to savo ledo pagal Kremliaus muziką, šokit ir kerėkit RuZZijos širdis, tik nepamirškit, kad karma yra žiaurinė kalė“, – savo paskyroje rašė A. Tapinas.

P. Vanagas ir M. Drobiazko Lietuvai atstovavo net penkeriose olimpinėse žaidynėse, bet baigę karjerą įsikūrė Rusijoje, netoli Maskvos. Čia gimė ir augo M. Drobiazko, vėliau gavusi Lietuvos pilietybę.

Per savo karjerą jie yra iškovoję Europos ir pasaulio čempionatų bronzos medalius, o aukščiausias pasiekimas olimpinėse žaidynėse – penktoji vieta.

Po vienu iš savo įrašų „Instagram“, kuriame gegužės mėnesį ji pasidalijo džiaugsmu „vaikščiojant po savo gimtąją Maskvą“, M. Drobiazko pabendravo su savo gerbėjais. Vienai jų pastebėjus, kad Rusija dabar visame civilizuotame pasaulyje yra vertinama itin blogai dėl to, kad žudo taikius gyventojus ir vaikus, todėl tylėjimas apie karą ne visada yra išeitis, bei palinkėjus M. Drobiazko „nuoširdžiai daug sėkmės ir taikos mums visiems“, tituluota čiuožėja atsakė: „Aš taip pat linkiu visiems gėrio, taikos ir meilės“.

M. Drobiazko vasario 24-ąją – kai Rusija užpuolė Ukrainą, savo „Instagram“ paskyroje pasidalino žinute „Ne karui“.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer