Išsigandę rusai Chersone ruošiasi sprukti – susipirko valtis ir pripučiamus čiužinius

Ukrainoje šis pirmadienis išties ypatingas. Iš Odesos uosto pagaliau išplaukė pirmasis nuo karo pradžios krovininis laivas su Ukrainos grūdais. O į Ukrainą atkeliavo papildomos amerikietiškos sistemos HIMARS. Pranešama, kad rusai Ukrainos pietuose taip išsigando atsakomųjų Kyjivo smūgių, kad jau išpirko visas pripučiamas valtis ir net pripučiamus čiužinius, nes bijo, kad atėjus ukrainiečiams neturės kaip kitaip sprukdami perplaukti plačią upę.

Odesos uosto darbuotojai išlydi pirmą laivą su ukrainietiškais grūdais nuo karo pradžios. Tai 186 metrų ilgio prekinis laivas „Razoni“ su Siera Leonės vėliava. Jame 26 tūkst. tonų kukurūzų. Ir įgula, kuri ilgus mėnesius nematė namų:

„Nenusakomas jausmas grįžti namo po apsiausties ir pavojaus, kurį patyrėme dėl apšaudymų. Juk prieš kelias dienas čia atskriejo raketos.“

Tačiau ši kelionė – daugiau nei vien krovinys, kuris galiausiai turėtų pasiekti Libaną. Jei Maskva netrukdys – Ukraina ir vėl galės eksportuoti grūdus į visą pasaulį. Tiesa, nors Kyjivas džiaugiasi, Kremlius, deja, taip pat trina rankomis. Mat privertė pasaulį susėsti prie derybų stalo ir pasirašyti sutartis, kuriomis Rusija pasiekė formalią pergalę Juodojoje jūroje – įgijo teisę reguliuoti laivybą ir mojuoti oficialiais popieriais ten, kur anksčiau jokios teisės reikšti pretenzijas neturėjo.

Rytoj popiet laivas turėtų prisišvartuoti netoli Stambulo, kur jį inspektuos, idant Maskva neturėtų pretenzijų.

Rusija pirmojo laivo išplaukimo išvakarėse raketomis Mykolajive nužudė Ukrainos grūdų magnatą Oleksijų Vadaturskį ir jo žmoną.

O šią naktį į Mykolajivą vėl paleido raketas. Ukrainos kariuomenė neabejoja, kad Mykolajivą orkai smarkiau apšaudo ir keršydami už taiklius ukrainiečių smūgius Chersone. Bet…

„Grąžinsime Chersoną Ukrainai. – Esate tikri? – Taip.“

Ukrainiečiai Chersone ne tik subombardavo Antonivkos tiltą per Dnieprą. Bet internete jau plinta ir vaizdiniai įrodymai, kad visiškai sugadintas netoli jo esantis krovininis geležinkelių tiltas.

Kyjivo pajėgos skelbia jau išvijusios okupantus iš daugiau nei 40 gyvenviečių Chersono srityje. Ir įvykdžiusios kontrišpuolį, kurio metu į nelaisvę paėmė 11 okupantų ir neįvardintą karininką.

O Ukrainos gynybos ministras džiugiai skelbia, kad šalį pagaliau pasiekė žadėtos papildomos keturios amerikietiškos sistemos HIMARS. Ir patvirtino, kad iš Vokietijos jau atkeliavo trys sistemos MARS II. Kas iš esmės yra licencijuotos amerikietiškų M270 MLRS kopijos. Paprastai tariant dabar Ukraina turi kone du kartu daugiau tolimojo nuotolio reaktyvinių raketų sistemų, nei pirmos aštuonios – jau pakeitusios karo eigą.

Esama informacijos, kad okupantai Chersono srityje jau tiek išsigando Ukrainiečių pradėtos deokupacijos, kad išpirko visas parduotuvėse buvusias valtis ar net matrasus, nes supranta, kad artėjant ukrainiečiams teks nešti kudašių per plačią upę, o tiltų nebėra.

Perkėlos, kurias rusų propaganda demonstruoja Putino mylėtojams aiškindama, neva viską kontroliuoja, anot karo ekspertų, byrės kaip kortų nameliai pataikius vos vienam ukrainiečių sviediniui ar raketai.

Tad kol gali, okupantai skuba prisidengdami civiliais permesti pajėgas į šiaurinį Dniepro krantą.

„Dabar Rusijos armija bando sustiprinti pozicijas okupuotose teritorijose mūsų Ukrainos pietuose. Didina aktyvumą tose teritorijose. Dalį rusų karių permeta iš pozicijų rytuose į pietus – Chersono ir Zaporižios sritis. Bet jiems tai nepadės“, – teigia Ukrainos prezidentas Volodymyr Zelenskyj.

Nepadės ir todėl, kad ukrainiečiai išradingi, ir iš arčiau rodo kuo varo siaubą okupantams. Pavyzdžiui, prie laisvai prieinamo drono tvirtina dvi amerikietiškas 40 mm šarvą pramušančias granatas. O tuomet meta jas ant rusų tankų – šiuo atveju taikydami į variklio oro paėmimo sistemą – toks tankas dar ilgai negalės tęsti kelionės.

Kelis šimtus eurų kainuojantis lenktyninis FPV dronas su akiniais tiesioginiam skrydžio stebėjimui – ukrainiečiai paverčia dronu kamikadze. Ir užkuria pirtį okupantams pasislėpusiems name.

Okupuotas Doneckas – čia gatvėse kažkas išbarstė begalę priešpėstinių minų:

„Jos tokios nedidelės – rodė internete. Jos neužmuš, bet koją nuplėš tikrai. Todėl išminuotojai čia ir dirba.“

Okupuoto Donecko gyventoja kalba tiesą – rusiškos PFM priešpėstinės minos dažniausiai civiliams nepataisomai suplėšo galūnes, o vaikus – pražudo. Ir dėl to yra uždraustos beveik visame pasaulyje – bet ne Rusijoje.

Ukrainos kovos su dezinformacija centras perspėja nesiartinti prie minų. Esą veikiausiai rusai patys jas išbarstė, kad pakurstytų vietinių neapykantą Kyjivui:

„O aš vieną į tašę įsidėjau, norėjau parodyti darbe. – Jūs ką? Ji dabar pas jus maišelyje? – Taip.“

„Va ji. – Jokia čia ne mina. Čia tik skeveldra… – Tai mina. Padėkite ją labai atsargiai kur nors ant žemės.“ 0046

Kyjivo kariuomenė tokių minų nenaudoja. O štai Maskva nuolat naudoja uždraustus ginklus. Ir nuolat rengia provokacijas bandydama pateisinti karą.

Putinas nepraranda vilties į karą tiesiogiai įtraukti ir Baltarusijos. Ukrainos generalinis štabas skelbia, kad neteisėto prezidento Lukašenkos pajėgos palei sieną su Ukraina dislokavo papildomas radioelektroninės kovos sistemas Voluinės ir Polesės kryptimis.

O kažkurios Europos šalies intensyviosios terapijos skyriuje šiandien atsidūrė prasidėjus karui iš Rusijos pabėgęs Putino patarėjas Anatolijus Čiubaisas. Šių metų kovą buvo skelbiama, kad jis atsistatydino, nes nepritarė karui Ukrainoje. Su Čiubaiso šeima bendraujanti Rusijos televizijos laidų vedėja Ksenija Sobčak skelbia, kad Čubaisas serga Guillaino-Barre sindromu, kuris gali sukelti raumenų paralyžių.

Bet sklando ir nepatvirtinta informacija, neva kambarį, kuriame jam pasidarė bloga – tikrino cheminės saugos specialistai. Svarstymai apie galimą susidorojimą savaime suprantami, mat Putinas jau įrodė pasauliui, kad kaip jam patinka dorotis su politiniais oponentais.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer