>

Už alkoholinį gėrimą automobilio salone – baudos net keleiviams: „Nuo 40 iki 100 eurų“

Nuo 40 iki 100 eurų – tiek jums gali kainuoti automobilio salone atkimštas ir rankose laikomas alkoholinio gėrimo butelis, net jei esate tik keleivis. Nors automobilyje laikyti atkimštų alkoholio pakuočių negalima ir dabar, bet praktiškai toks draudimas dėl teisinių spragų nėra taikomas.

Policija tiek taurelę automobilyje mėgstančius išlenkti keleivius, tiek blaivius juos vežančius vairuotojus siūlo bausti dar griežčiau ir skirti pinigines baudas.

Vakarėlius automobilyje ir jame alkoholį vartojančius keleivius dar labiau nubausti užsimojo policijos departamentas. Laikyti atkimštą butelį ir gerti mašinoje ne tik vairuotojams, bet ir keleiviams draudžiama ir dabar. Tiesa, praktiškai šis draudimas, pasak Vidaus reikalų ministerijos, nėra taikomas dėl administracinio nusižengimo kodekso spragų.

„Iki šiol tai jie būdavo traukiami atsakomybėn pagal alkoholio kontrolės įstatymo pažeidimus ir pagal ANK straipsnį – kiti pažeidimai, kurie nenumatyti šiame kodekse“, – aiškina policijos departamento atstovas Ramūnas Matonis.

Tad policija siūlo patikslinti teisės aktus ir griežtinti baudas dėl alkoholinių gėrimų laikymo automobilio salone.

„Būdavo galima bausti tik ir vairuotoją. Bauda buvo nuo 10 iki 12 eurų, tai dabar, kas keičiasi, tai griežtėja atsakomybė, bauda bus nuo 40 iki 100 eurų, pakartotinai – nuo 100 iki 140, ir atsakomybė taip pat gali būti taikoma ne tik vairuotojui, bet ir asmeniui, kuris laiko tokią pakuotę atidarytą rankose“, – kalba R. Matonis.

Štai, ką apie tai mano gyventojai:

„Dėčiau dideles baudas už tokį dalyką. Tam yra barai, yra restoranai. Sustojote su mašina, užėjote, pasivaišinote, papietavote, į mašiną ir važiuojat.“

„Būtinai. Net būtinai. – Bet taigi jis nevairuoja žmogus. – Nu nesvarbu. Koks skirtumas. Vis tiek smirda mašinoj.“

„Išgėrė, vairuotojui už rankų griebė, manyčiau, kad taip.“

„Jeigu ten kažkas truputį, tai gal ne sakyčiau, bet jeigu jau vyksta linksmybės ir balius mašinoj, tai žinoma.“

„Tai kas, kad nevairuoja. Blaško vairuotoją girti.“

Keleiviai, vartojantys alkoholinius gėrimus automobilyje, pasak policijos, vairuotojui neleidžia susikoncentruoti į vairavimą.

„Kai įvyksta eismo įvykis, randamas automobilis, tai tikrai matome daug išmėtyto alkoholio pakuočių, alkoholio gėrimų, kurie yra nebaigti gerti ir nebūtinai juos vartoja pats vairuotojas, bet šalimais sėdintys asmenys, tai vėlgi, jeigu tų asmenų yra daug, jeigu yra kompanija žmonių, tai vėlgi tam vairuotojui tikrai yra trikdomas dėmesys“, – tvirtina R. Matonis.

O avarijų, kurias sukėlė girti vairuotojai, palyginti mažėja, bet, pasak kelių policijos tarnybos, išgėrę ir prie vairo sėdantys asmenys išlieka opi problema.

„21 metais Lietuvoje turėjom 182 įvykius, kuriuos sukėlė neblaivūs vairuotojai, o praėjusiais metais 175 eismo įvykiai, kuriuos sukėlė neblaivūs vairuotojai. Taip pat ženkliai sumažėjo žuvusių asmenų tuose įvykiuose skaičius. Jei 21 metais turėjom 26 žuvusius asmenis, tai 22 – tik 15 asmenų“, – teigia kelių policijos tarnybos atstovas Donatas Mankauskas.

Ir nors kelių policijos tarnybos atstovas antrina, kad linksma kompanija vartojanti alkoholinius gėrimus mašinoje turi įtakos vairuotojo budrumui ir yra išbandymas jo ryžtui atsispirti išgerti būnant prie vairo.

„Didžioji dauguma, tai jie vairuoja vieni, vartoja alkoholį dėl įvairių priežasčių. Vėlgi tų priežasčių įvairiausių, tų pasiteisinimų įvairiausių: nuo blogų santykių šeimoje, nuo problemų darbe, tačiau jokiu būdu tai neatleidžia nuo atsakomybės“, – sako D. Mankauskas.

Policijos departamento siūlymas sugriežtinti bausmes už alkoholio laikymą automobilio salone atsidūrė Vidaus reikalų ministerijoje. Siūlymas pateiktas tarpinstituciniam derinimui.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer