Istorikas įspėjo: Putino mirtis karo Ukrainoje nesustabdys

Putino mirtis nepakeis padėties Rusijoje ir nesustabdys jos agresijos prieš Ukrainą, nes jį pakeis nauji „putinai“. Tokią nuomonę „Apostrofui“ išsakė amerikiečių istorikas – šiuolaikinės Rusijos tyrinėtojas, istorijos mokslų daktaras Jurijus Felštinskis, rašo UNIAN.

Kaip pavyzdį jis pateikė skandalingus V. Putino sąjungininko Dmitrijaus Medvedevo pareiškimus apie „neapykantą visam pasauliui“.

„Net jei Putinas išeis, yra Patruševas, yra Medvedevas, kuris, kaip jau matėme, nėra geresnis. Ten buvo apmokyta visa kohorta žmonių, kurie pakeis Putiną. Niekas nepasikeis“, – įsitikinęs istorikas.

Felštinskis taip pat pažymėjo, kad nemato Rusijoje jėgų, galinčių įvykdyti perversmą.

„Aš matau galimybę, kad kai kurie žmonės bandys nušalinti Putiną ir užimti jo vietą, bet ne dėl to, kad sustabdytų karą Ukrainoje ir pasukti Rusijos valstybės užsienio politiką kita linkme. „Nemanau, kad tarp lyderių yra opozicija, nemanau, kad yra žmonių, kurie nesutinka su Putino kursu“, – sako jis.

Istoriko teigimu, per 20 valdymo metų Putinas į valdžią atvedė tik tuos žmones, kurie jam visiškai pritaria.

„Dėl šios priežasties mes nematome perbėgėlių ar žmonių, kurie atsistatydina – net ir dėl sveikatos, nebūtinai viešai. Tokių žmonių nėra. Chubaisas yra vienintelis perbėgelis, o Jumaševas atsistatydino. Du žmonės. Bet tai nėra kokybinis opozicijos nepasitenkinimo lygis, dėl kurio gali pasikeisti vadovybė, o svarbiausia – politika. Santykinai kalbant, neužtenka to, kad Putinas pasitraukė ar buvo pašalintas, mirė“, – pridūrė jis.

Galiausiai istorikas išreiškė įsitikinimą, kad Rusija jau pralaimėjo karą prieš Ukrainą.

„Žinote, Rusija nusipelno to paties lyderio, kurio nusipelnė Vokietija po pralaimėjimo 1945 m. Ir jei Rusija pralaimi dabartiniame kare ir esu tikras, kad ji tai patiria, tai tik laiko ir kainos klausimas, tada Rusija turės šansų, kaip Vokietijoje 1945 metais, tapti normalia šalimi ir turėti normalius lyderius. Kas tiksliai bus šis žmogus, dabar neatspėsiu. Nors pavardžių girdima daug ir kiekvienas iš šių žmonių gali tapti normaliu Rusijos prezidentui“, – sakė Felštinskis.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer