Istorinį pasirodymą surengęs Mykolas Alekna: „Tai neįtikėtina – nieko geresnio nebuvo galima tikėtis“

Naktį iš antradienio į trečiadienį Lietuvos laiku „Hayward Field“ stadione Judžine vykstančiame pasaulio lengvosios atletikos čempionate disko metimo varžybose du medalius Lietuvai padovanojo Andrius Gudžius ir Mykolas Alekna. Tarp 12 geriausių pasaulio disko metikų besivaržę 31-erių metų A. Gudžius ir 19-metis M. Alekna anksti pakilo į atitinkamai trečią ir antrą vietas bei jas išlaikė iki pat varžybų pabaigos.

Esu laimingas, jog savo šaliai iškovojome du medalius. Tai neįtikėtina. Nieko geresnio nebuvo galima tikėtis“, – po finalo sakė M. Alekna.

M. Alekna tapo jauniausiu visų laikų disko metiku, iškovojusiu pasaulio čempionato medalį. Palyginimui, jo tėvas Virgilijus Alekna tokio pasiekimo laukė iki 25-ojo savo gimtadienio.

Puikiai pasirodęs A.Gudžius savo pasiekto rezultato nesureiškimo, bet pasidžiaugė, kad po sunkaus karjeros laikotarpio vėl galėjo iškovoti medalį.

„Pastarieji treji metai buvo labai sunkūs – plyšo raumenys, turėjau daug traumų. Paties rezultato aš nesureikšminu, tačiau iškovoti medalį yra nuostabu“, – tikino A. Gudžius, kuriam tai buvo pirmas stambių varžybų medalis nuo 2018 m. aukso Europos čempionate.

Įspūdingai pasirodė 23-ejų metų slovėnas Kristjanas Čehas, kuris pagerino 2005 m. pasiektą V. Aleknos (70,17 m) pasaulio čempionatų rekordą ir diską nusviedęs 71,13 m iškovojo aukso medalį.

„Po antro metimo, kai diskas skriejo už 69 m ribos, pasakiau sau, kad privalau padaryti viską, jog neprarasčiau medalio. Dar prieš čempionatą buvau išsikėlęs tikslą mesti diską už 70 m ribos ir pagerinti čempionatų rekordą. Kai numečiau diską už 71 m ribos, „apetitas“ tik dar labiau išaugo. Norėjau dar tolimesnio metimo, bet paskutiniais bandymais to padaryti nepavyko. Kaip bebūtų, man tai yra pirmas pasaulio čempionato medalis ir jis – auksinis“, – džiaugėsi K. Čehas.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer