Prabilo Alytuje mergaitę nuo kovinio šuns išgelbėjusi kaimynė: „Jis bandė dar už gerklės stverti“

Nelaimė Alytuje – kovinis šuo sukandžiojo 9-erių metų mergaitę. Dar antradienio naktį greitoji pagalba mergaitę išvežė į Kauno klinikas ir ten ji buvo operuota. Aiškėja ir daugiau detalių apie kraupų vaiko ir pitbulterjero mišrūno susidūrimą.

Mergytė buvo atėjusi pas draugę, jos buvo dviese namuose, kai ištrūkęs šuo puolė viešnią. Liudininkų pasakojimu, pitbulis mergytę ištempė į lauką, kandžiojo kieme, o kol atlėkė policija ir greitoji, devynmetę iš įtūžusio šuns nasrų išgelbėjo kaimynė. Moteris sulaužė net grėblį.

Alytiškės Dalė ir Aušra antradienio vakaro siaubingo įvykio nepamirš ilgai, o gal visą likusį gyvenimą. Apie penktą valandą vakaro Dalė išgirdo mergaičių klyksmą kaimynų kieme.

Pribėgusi prie vartų, moteris suprato, kad vieną jų drasko šuo – pitbulterjero mišrūnas. Kaimynai jį augina. Tai – kovinis gyvūnas. Užpulta devynmetė buvo atėjusi pas panašaus amžiaus draugę. Teigiama, kad jos buvo vienos, kai dėl neaiškių priežasčių šuo puolė viešnią. Liudininkų teigimu, gyvūnas mergaitę išsitempė iš namų ir tąsė po kiemą.

„Viena klykia, kita klykia, o tas šuva tik „targuoja“. Priėjau arčiau – veiksmas vyksta. Ir aš galvoju, viskas, vyksta negerovė, kadangi tas šuo yra“, – pasakoja alytiškė Dalė.

Moteris puolė skambinti Bendruoju pagalbos telefonu. Atskubėjo kita kaimynė – Aušra. Ji labai rizikavo: griebė, kas po ranka pasitaikė ir puolė gelbėti mergaitės. Pitbulį grėbliu vanojo tol, kol šis paleido devynmetę. Iš grėblio liko nuolaužos. Aušra šiandien neprakalba: sako, prarėkė balsą.

„Jau mergaitė ant žemės gulėjo. Ir tas šuo ją „targojo“. Jis ją draskė už kojų. Draskė už kojų ją. Jis bandė dar už gerklės stvert, bet aš neleidau ir tiek, va“, – kalba alytiškė Aušra.

Devynmetė alytiškė išvežta į Kauno klinikas. Jai sukandžiotas šonas, abi kojos. Mergaitė operuota.

„Jos būklė stabili, gyvybei pavojus negresia. Šiuo metu gydoma Intensyvios terapijos skyriuje, bet artimiausiu metu bus perkelta į Vaikų ortopedijos ir traumatologijos skyrių“, – komentuoja Kauno klinikų atstovė Jovita Gudelevičiūtė.

Alytaus policijos komisariato atstovė sako, kad, iš tiesų, kai atskubėjo policijos pareigūnai, mergaitė jau buvo išlaisvinta iš šuns nasrų.

„Į įvykio vietą buvo išsiųsti policijos pareigūnai, kurie atvykę rado tiek pranešėją, tiek mažametę nukentėjusią mergaitę bei šuns savininką. Mergaitė jau buvo išgelbėta nuo šuns. Ją išgelbėjo gretimo namo kaimynė“, – kalba Alytaus VPK atstovė Kristina Janulevičienė.

Baudžiamoji teisesna dėl užpultos mergaitės kol kas nepradėta. Šiuo metu Alytaus pareigūnai vykdo aplinkybių patikslinimą ir vėliau bus nuspręsta ar pradėti ikiteisminį tyrimą.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer