JAV skelbia naujas sankcijas Rusijai: į sąrašą įtraukta ir Putino meilužė

JAV dėl Rusijos pradėtos karinės invazijos paskelbė naujas sankcijas įtakingiems Kremliaus asmenims, tarp jų – tariama diktatoriaus Vladimiro Putino meilužė.

Teigiama, kad sankcijos buvo nukreiptos prieš plieno bendrovę MMK ir dvi šio verslo dukterines įmones, mat šios įmonės vadovai yra susiję su V. Putinu.

Kaip rašo CNN, JAV valstybės sekretorius Antony Blinkenas savo ruožtu pažymėjo, kad tam tikri vizų apribojimai bus taikomi 893 Rusijos Federacijos pareigūnams, taip pat 31 užsienio vyriausybių astovams, kurie išreiškė paramą Rusijai, kuomet buvo aneksuojamas Krymas.

Skelbiama, kad sankcijos bus taikomos bent trims oligarchams, taip pat vienai iš finansų institucijų, kuri kaltinama apeinant sankcijas.

Tuo metu „Sky News“ portalas priduria, kad į sankcijų sąrašą įtraukta ir tariama V. Putino meilužė, olimpinė gimnastė Alina Kabajeva.

Belgija įšaldė Rusijos turto už daugiau kaip 50 mlrd. eurų

Belgijos valdžios institucijos įšaldė apytikriai 50,5 mlrd. eurų vertės turto, priklausančio Rusijos piliečiams, įmonėms ar organizacijoms, kurioms Europos Sąjunga pritaikė sankcijas po Rusijos invazijos į Ukrainą.

Tokius duomenis leidiniui „De Tijd“ pateikė Belgijos finansų ministerijos oficialus atstovas.

Pastarąjį kartą Belgija informaciją apie įšaldytą Rusijos turtą skelbė kovo mėnesį, nurodydama 3,5 mlrd. eurų vertę. Tai reiškia, kad ši suma nuo to laiko išaugo beveik 15 kartų.

Visų pirma, Belgija įšaldė savo teritorijoje Rusijos rezidentų laikomus grynuosius pinigus ir akcijas. Jie priklauso 1129 fiziniams asmenims ir 110 įmonių.

Belgijos finansų ministerija atsisako atskleisti, kam konkrečiai priklauso šis įšaldytas turtas.

„Galime pasakyti tik tiek, kad įšaldėme didelės vertės turto asmenų, kuriems buvo pritaikyti naujausi sankcijų paketai“, – leidiniui sakė ministerijos atstovas.

Jo žodžiais, tai liečia į šeštąjį ir septintąjį sankcijų paketus patekusius asmenis.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer