Šventojoje 2,5 promilės pripūtęs 38-erių emigrantas sulaužė gelbėtojui nosį

Pajūrio gelbėtojai vos spėja traukti skęstančius girtus poilsiautojus. O šie ne tik nepadėkoja, bet dar ir muštis puola. Vienam gelbėtojui už jo pastangas pustrečios promilės įpūtęs skendęs emigrantas net sulaužė nosį. Tad nebesusidorodami su girtais poilsiautojais, gelbėtojai šaukiasi policijos pagalbos.

Palangos pliaže oro temperatūra 22, o jūros – 19 laipsnių. Ir nors pučia žvarbokas vėjas, poilsiautojų netrūksta. Žmonės mėgaujasi ramybe, kurią, sako, sutrikdo nebent girti poilsiautojai:

„Buvo tokių ganėtinai apsvaigusių žmonių, kurie eina į jūrą, neklauso.“

„Visokių pasitaiko. Ypač vakare. Basanavičiaus gatvėje, baruose, bet, sakyčiau, ganėtinai mažiau nei būdavo anksčiau.“

„Būna, būna, išgėrusių būdavo anksčiau, dabar, aišku, tvarka geresnė šiais laikais.“

O tokia ramybė apgaulinga. Alkoholikai žmonėms tiesiog trukdo ilsėtis, o gelbėtojams juos tenka traukti iš vandens. Mat dažniausia skendimo ar net nuskendimo priežastis – alkoholis. Tačiau gelbėtojai už savo darbą sulaukia ne padėkos, o smūgių. Štai Šventosios pliaže net pustrečios promilės pripūtęs 38-nerių emigrantas trenkė gelbėtojui alkūne į nosį.

„Buvo neblaivūs poilsiautojai. Gelbėtojai atėjo juos ištraukti iš vandens. Ir atsilygino. Sulaužė nosį“, – komentuoja Palangos gelbėtojų vadas Jonas Pirožnikas.

Ir tokių atvejų ne vienas. Tad gelbėtojai šaukiasi policijos pagalbos. Mat pareigūnai agresyvius girtuoklius ne tik gali nuraminti, bet ir sulaikyti ar skirti baudą.

„Bus tiesiog pareigūnas, patruliuos su rėmėju ir gelbėtoju tam tikrą valandų skaičių. Ir bus dienos metu, kada didžiausias poreikis, ne vieną ir ne dvi valandas“, – aiškina Palangos policijos viršininkas Algirdas Budginas.

Rezultatų ilgai laukti netenka. Pliaže patruliuojantis pareigūnas pastebi du alų gurkšnojančius vyriškius. Juos įspėja, o alkoholį liepia išpilti: „Atsigerti norisi truputį. Tai juk vairuojant negalima. Valandą laiko jau geriam tą „baklaškę“ vieną. Tai jau baisus nusikaltimas. Gal nesodins mūsų. Juolab, kad dabar galiu sakyti, kad ten jis nealkoholinis.“

Vyriškius ir teisę gerti pliaže stoja ginti emigrantas: „Piktina, kad negalima rūkyti, negalima atsigerti alaus pliaže. Nu jei tu atvažiuoji čia. Įsivaizduok, aš atvažiavau iš Anglijos po septynių metų, kaip Lietuva atrodo. Ir ateini, o viskas draudžiama.“

Ne ką liūdniau ir Klaipėdos pliažuose. Akis užpylę poilsiautojai nemato net kelių maudytis draudžiančių ženklų.

„Teko prie duobės pastatyti tris ženklus, kad „duobė“ – maudytis draudžiama, per garsiakalbius buvo skelbiamas. Ir į tą duobę 8 žmonės pakliuvo. Eina, ištrauki, visi žmonės mato, sekantis eina į tą duobę, grįžti negali, vėl ištraukia“, – kalba Klaipėdos gelbėtojų vadas Aleksandras Siakki.

Lyg to būtų negana, Klaipėdos paplūdimiuose pasirodė ir iškrypėliai.

„Moterų pliažuose pasirodo, moterys kada pasiskundžia, pakviečia gelbėtojus, gelbėtojai ateina, bet jie pabėga. Kvietėm ir policiją, keletą sulaikėm, bet vis tiek atsiranda. Patarimas – jei pamatėt tokį, nekreipti į jį dėmesio“, – sako A. Siakki.

Praėjusį savaitgalį Girulių paplūdimyje gelbėtojus šokdino ir dar vienas girtuoklis – aktorius. Daugiau nei dvi promiles įpūtęs vyras vaidino, kad skęsta, o krante esą neteko sąmonės. Kai prie jo suskubo gelbėtojai ir poilsiautojai, vyras staiga pašoko ir pradėjo visus siuntinėti necenzūriniais žodžiais.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer