Kadyrovas abstulbęs dėl ukrainiečių sėkmės ir Rusijos „pasirodymo“: jei taip ir toliau, būsiu priverstas kalbėtis su vadovybe

Kremliui ištikimas Čečėnijos vadovas Ramzanas Kadyrovas sukritikavo Rusijos armijos vadovybę po to, kai ji buvo netikėtai priversta trauktis dėl staigaus Ukrainos kontrpuolimo šiaurės rytuose.

Kadyrovas taip pat užsiminė, kad Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas „gali nežinoti tikrosios padėties“, rašo „The Guardian“.

„Jie padarė klaidų ir manau, kad padarys reikiamas išvadas“, – sekmadienį savo propagandiniam kanalui „Telegram“ paskelbtame garso pranešime sakė R. Kadyrovas.

„Jei šiandien ar rytoj nebus padaryta jokių strategijos pakeitimų, būsiu priverstas kalbėtis su Krašto apsaugos ministerijos ir šalies vadovybe, kad išsiaiškintume realią situaciją vietoje. Tai labai įdomi situacija. Sakyčiau, tai stulbina“, – sakė R. Kadyrovas.

Naujienų portalas tv3.lt primena, kad Ukrainos ginkluotųjų pajėgų štabo viršininkas Valerijus Zalužnas sekmadienį pranešė, kad kovotojus lydi sėkmė – iki valstybės sienos Charkivo srityje liko vos 50 kilometrų.

Apie tai jis pranešė socialiniame tinkle „Facebook“, praneša UNIAN.

„Ukrainos ginkluotosios pajėgos toliau išlaisvina Rusijos okupuotas teritorijas. Nuo rugsėjo pradžios Ukrainai buvo grąžinta daugiau nei 3000 kvadratinių kilometrų. Charkivo kryptimi pradėjome judėti ne tik į pietus ir į rytus, bet ir į šiaurę. Iki valstybės sienos liko 50 km“, – rašė V. Zalužnas.

„Galingų Rusijos kariuomenės įtvirtintų teritorijų užėmimas leido pradėti kontrpuolimą Balaklijoje, Izjume ir Kupjanske. Didžiuojuosi ir dėkoju kiekvienam Ukrainos gynėjui. Manau, kad yra garbė kovoti kartu su jumis. Amžinas atminimas žuvusiems kovose dėl Ukrainos!“ – pridūrė Ukrainos ginkluotųjų pajėgų vadas.

Naujienų portalas tv3.lt primena, kad Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis sekmadienį pranešė apie dar vieną atkovotą gyvenvietę Charkivo srityje.

„14-osios atskiros mechanizuotos brigados, pavadintos kunigaikščio Romano Didžiojo vardu, dėka Ukrainos vėliava grįžo į Čkalovską, Charkivo sritį. Ir taip bus visur. Okupantus išvarysime iš kiekvieno Ukrainos miestelio ir kaimo.

Ačiū visiems mūsų herojams!“ – praneša V. Zelenskis.

Taip pat penktadienį V. Zelenskis skelbė, kad Ukrainos ginkluotosios pajėgos iš okupantų jau atkovojo daugiau kaip 30 prarastų savo gyvenviečių Charkivo srityje.

Ukrainos pajėgos šeštadienį paskelbė įžengusios į Kupjansko miestą šalies šiaurės rytuose, kurį kelis mėnesius buvo užėmę rusų kariai. „The Guardian“, remdamasi JAV įsikūrusio karo studijų instituo analize, rašo, kad šio miesto susigrąžinimas Charkivo regione yra laikomas reikšminga Ukrainos pergale, mat tai nukirstų vieną pagrindinių Rusijos kariuomenės logistinių mazgų.

O Ukrainos kariuomenė pranešė, kad vos per tris dienas sunaikino Rusijos karinių lėktuvų ir kitos ginkluotės už mažiausiai 157,5 mln. JAV dolerių.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer