Kai kurie okupantai Ukrainoje atsisako kariauti: „Aš Kalašnikovą išmesiu. Viskas. Einu namo“

Ukrainos kariuomenė vien per paskutinę parą išlaisvino daugiau nei 20 gyvenviečių ir kai kuriose vietose pasiekė sieną su Rusija. Persigandę rusai atvirai keikia savo vadus, atsisako kariauti ir sprukdami palieka pilnutėlius šaudmenų sandėlius, tankus ir kitą techniką ukrainiečiams.

Ukrainos kariai skelbia, kad ir Charkivo, ir Chersono srityse okupantai ieško būdų sudėti ginklus ir pasiduoti. Tuo metu Putino karo vadai keršydami bombarduoja Ukrainos elektrines, stengiasi palikti be elektros ir vandens ištisus Ukrainos regionus.

Rusų okupantų vėliavą Ukrainos išlaisvintojai pjausto Kozačia Lopanėje. Gyvenvietė vos už kelių kilometrų nuo sienos su Rusija, Charkivo šiaurėje. Vietiniai pusę metų laukė šios akimirkos – ir vyrai, ir moterys skuba apkabinti savus:

„Esame mūsų mieluose namuose, kaime Kozačia Lopan. Štai, kaip mūsų gynėjus pasitinka vietiniai…“

„Rugsėjo 11 dieną, Hoptivkos kontrolę perėmė Ukrainos ginkluotosios pajėgos.“

Ukrainos kariai sėkmingo kontrpuolimo linkėjimus siunčia ir iš netoliese esančios Hoptivkos. Ir prasibrovę iki pat sienos su Rusija, vienoje iš Charkivo srities užkardų iškelia Ukrainos vėliavą:

„Uždaryk. Mes uždarome kordoną.“

„Ten kacapų šalis. O čia pasienio punktas su „kacapija“. O ten jau Ukrainos vėliava. Taigi Ukraina nugalės. Šlovė Ukrainai!“

Ukrainos generalinis štabas skelbia, kad Ukrainos kariai kojas į okupantų vėliavas vien per paskutinę parą nusivalė daugiau nei 20-yje gyvenviečių.

„Ir gyvai, ir internete žmonės linki jums tikslių smūgių. O okupantams, jiems suprantama kalba: „Gana bet kur rūkyti. Rūkykite ten, kur dar nepataikė“, – kalba Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis.

Zelenskis oficialiai patvirtino džiugias žinias apie visiškai atkurtą strategiškai svarbaus Iziumo kontrolę Charkivo pietryčiuose. Ir vaizdai iš Iziumo kalba patys už save.

Nuo vakar okupantai bombarduoja svarbius infrastruktūros objektus skirtingose Ukrainos vietose. Visa Charkivo sritis vakar vakare staiga liko be elektros po sprogimų šiluminėje elektrinėje.

„Susprogdino transformatorius, kurie elektra maitina Charkivą“, – teigia gelbėtojų atstovas Anatolij Torianyk.

Elektra dingo ne tik Charkive, bet ir Donecko srityje. Rusų raketos be elektros paliko ir dalį Zaporižios, Dnipropetrovskio ir Sumų sričių. Energijos tiekimą daugelyje vietų ukrainiečiai per porą valandų atstatė, bet šiandien rusai Charkivą ir vėl paliko be elektros.

Už sėkmingą ukrainiečių žygį Charkivo srityje keršijantis Kremlius toliau meluoja – neva viskas vyksta pagal planą.

„Savaime suprantama, Rusija sieks įgyvendinti visus specialiosios karinės operacijos tikslus“, – kalba Kremliaus atstovas Dmitrijus Peskovas.

Bet pasigirti neturi kuo. Tad toliau giriasi Ukrainiečiai. Skina rusų lėktuvus aplink Charkivą. O vienas iš dviejų rusų lakūnų Kryme prieš kelias dienas, panašu, nusprendė pats nusikenksminti dar nė nepasiekęs mūšio lauko. Sprunkančius okupantus ukrainiečiai tiesiai į pragarą siunčia Kupjanske. Rusai neša kudašių ištisomis kolonomis. Kas nespėja pasprukti, pasiduoda. O kiti atsisako kariauti:

„Aš Kalašnikovą išmesiu. Viskas. Einu namo. Nesu niekam nieko skolingas…“

Užfiksuotas okupantų maištas prieš vadus Donbase:

„Vadovybė, visi marodieriai. Nuo pirmos dienos vogė ir vilkikais iš čia vežė…“

Okupantai nenori aukoti gyvybių fronte. Charkive rusų pozicijas šturmuojantys Ukrainos kariai skelbia, kad rusų kariniai daliniai ten jau bando susitarti dėl ginklų sudėjimo.

„Priešai sakė, kad pasiklydo, kad važiavo į pratybas. Jūs juos daug ko išmokėte. Išmokėte greitai apsirengti ir sprukti iš mūsų žemių. Išmokėte, kad palikus techniką ir ginklus pasprukti galima daug greičiau ir lengviau“, – teigia V. Zelenskis.

Okupantai palieka daug šaudmenų ukrainiečiams. Ištisus sandėlius su amunicija ir ginklais: „Štai pilna krūva granatų. Žodžiu, „lendlizas“ atvyko. Galima mėtyti netaupant. Ir čia granatos.“

Ką jau kalbėti apie paliktą dar sveiką karinę techniką: šarvuočius ir tankus, kurie nuo šiol kariaus Kyjivo pusėje. Ukrainiečiai skelbia neapleidę ir Chersono, kurio išlaisvinimo pažadais atitraukė rusų dėmesį nuo Charkivo.

„Įvairiose vietose pasistūmėjome nuo kelių iki kelių dešimčių kilometrų. Išlaisvinome maždaug 500 kv/km teritoriją“, – kalba Pietų Ukrainos ginkluotųjų pajėgų atstovė Natalia Humeniuk.

Ukrainiečių sėkminga kontrataka rodo, kad Kyjivas turi pakankamai pajėgumų, kad išlaisvintų savo teritorijas, o štai Putinui dabar karinės jėgos Ukrainoje smarkiai trūksta.

Bellingcat tyrėjas Christo Grozevas skelbia, esą Putinas naują karinių veiksmų etapą planuoja pradėti spalį ir jau davė „zadanije“ savo oligarchams staigiai sukurti privačių kariuomenių. Putino pakalikas Kadyrovas jau giriasi siunčiantis į Ukrainą papildomus 1500 savo teroristų.

Amerikiečių karo tyrimo institutas prognozuoja, kad nepaisant sėkmingo ukrainiečių kontrpuolimo – karas tikrai tęsis ir kitąmet.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer