Turkų spjūvis rusų karo laivams – 9 mėnesius neleido jiems pasiekti Ukrainos, šie grįžo namo

Rusijos Ramiojo vandenyno laivyno laivai grįžo į Tolimuosius Rytus, skelbia Ukrainos naujienų agentūra UNIAN. Nuo vasario mėnesio jie laukė Turkijos leidimo kirsti Bosforo sąsiaurį ir įplaukti į Juodąją jūrą, tačiau Ankara leidimo nesuteikė.

Pasak Juodosios jūros strateginių studijų instituto Stebėjimo grupės vadovo Andrejaus Klimenkos, Rusijos raketinis kreiseris „Varyag“ ir didelis priešpovandeninis laivas „Admiral Tribuc“ per Singapūro sąsiaurį lapkričio 6 d. judėjo link savo bazės Vladivostoke, Tolimuosiuose Rytuose.

Kartu nurodoma, kad Viduržemio jūroje laivai prabuvo nuo vasario 2 d. Jų užduotis buvo įplaukti į Juodąją jūrą, iš kur galėtų apšaudyti Ukrainą.

„Ar matote ant vamzdžių raides „Z“ ir „V“? Visai kaip sename anekdote: „Neprireikė“… Ir viskas dėl Turkijos su jos sąsiauriais. O jie laukė 9 mėnesius… Pavargo, nebuvo kur susiremontuoti, ekipažai ilsėjosi“, – rašoma A. Klimenkos pranešime.

Balandį Ukrainos pajėgos raketomis sunaikino Rusijos karinio laivyno pasididžiavimą ir didžiausią laivyno pajėgumą – kreiserį „Moskva“.

Savo ruožtu Rusijos gynybos ministerija tvirtino, kad Juodosios jūros laivyno flagmane kreiseryje „Moskva“, dalyvavusiame Maskvos kare prieš Ukrainą, sprogo šaudmenys. Pasak ministerijos, dėl padarytos žalos laivas „prarado pusiausvyrą“, kai buvo velkamas į uostą bei dėl „neramios jūros nuskendo“.

Nuo Rusijos invazijos pradžios Ukraina praneša iš viso sunaikinusi 16 Rusijos laivų ir katerių.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer