Kraujuojančią dukrą į ligoninę atvežusi kaunietė pakraupo: slaugytojos žodžiai pribloškė

Patyrus traumą, ypač susižeidus vaikui, skubama į artimiausią sveikatos priežiūros įstaigą, tačiau Kėdainiuose su šeima besisvečiavusi kaunietė netveria pykčiu – stipriai lūpą prasikirtusiai dukrai Kėdainių ligoninėje nebuvo suteikta reikalinga pagalba. Ligoninė savo ruožtu teigia, kad prireikus intervencinio gydymo, mažamečiai pacientai siunčiami į Kauną, nes ligoninėje nedirba vaikų chirurgai.

Inga (vardas ir pavardė redakcijai žinomi) pasidalino savo istorija su naujienų portalo tv3.lt skaitytojais, nes sako nesuprantanti, kodėl vienintelę pagalbą jos vaikui suteikė registratorė.

Apžiūros nesulaukė, buvo išsiųsti į Kauną

Moteris teigė įprastai nesidalinanti neigiamais atsiliepimais, tačiau šįkart nebegali tylėti.

„Esant svečiuose pas senelius, Kėdainiuose, mergytė paslydusi į lovos kraštą prasiskėlė lūpą. Prasikirto taip, jog delnai pilni kraujo… Aplink mus visur buvo kraujas…

Dar niekada nebuvau mačiusi jo tiek daug, o kai jis liejasi iš tavo vaiko, atrodo, tu ir pati tuoj neteksi sąmonės… Prasikirto taip, jog dantys išlindo kiaurai lūpą…“, – apie nelaimę pasakojo moteris.

Nedelsiant šeima nuvyko į Kėdainių ligoninę, dukra buvo šoko būsenoje, pati negalėjo pratarti nė žodžio, iš prakirstos lūpos liejosi kraujas. Nors pradžioje viskas klostėsi gerai, netikėtas atsakymas pribloškė:

„Mus pasitiko labai maloni seselė, nuvedė į laukiamąjį, tačiau atėjusi pranešė, jog chirurgas mūsų net neapžiūrės, nes jis suaugusiųjų chirurgas ir vaiku apžiūrėti jam nepriklauso, mus siunčia į Kauną.

Ačiū Jums už suteiktą skubią pagalbą, už puikiai išpildytą Hipokrato priesaiką, kai einate koridoriumi žiūrėdamas į telefoną, kraujuojančios, šoko būsenos pacientės net nesiteikėte apžiūrėti, nors kelių kvadratinių metrų priimamajame nebuvo nei vieno paciento.“

Mamos teigimu, savotišką pirmąją pagalbą suteikė ligoninės registratorė – ji užklijavo pleistrą ir išlydėjo pro duris į Kauną.

 

Ligoninė pateikė savo poziciją

Susisiekus su Kėdainiu ligonine, jos direktorė Edita Vaškevičienė teigė, kad gautas skundas iš mamos, kuris perduotas auditui, kol kas vyksta situacijos vertinimas ir nagrinėjimas.

Vis dėlto, ji nupasakojo, kaip elgiamasi tokiais atvejais: „Vaikas, atvykęs į priėmimo skyrių su praskelta lūpa, turėtų būti pirmiausia apžiūrimas budinčio gydytojo pediatro, kuris nusprendžia dėl tolimesnio gydymo.

Jeigu tai yra mažametis vaikas ir jam reikalingas intervencinis gydymas (siuvimas), tokie pacientai yra nukreipti į Kauno klinikas, vaikų chirurgo konsultacijai.“

Paklausta apie tai, kodėl vaikas, kaip teigia mama, nebuvo apžiūrėtas, direktorė pridėjo, kad vaiką turėjo apžiūrėti pediatras.

„Pediatrai budi įstaigoje 24 val. per parą ir privalo budėti. Chirurgai budi taip pat, bet vaikų chirurgai nebudi, tokių įstaiga apskritai ir neturi. <…> Pediatras, įvertinęs situaciją, turėjo nukreipti pacientę į LSMU, jei reikėjo siūti. Užklijavo pleistrą, greičiausiai, slaugytoja, kuri ir registruoja vaikus“, – teigė Kėdainių ligoninės direktorė.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer