Kraupiu nužudymu įtariama 14-metė šiaulietė bandė ištrūkti į laisvę: teismas priėmė sprendimą

Viena iš įtariamųjų 15-metės nužudymo Šiauliuose byloje – 14 metų mergina – kreipėsi į teismą su prašymu sušvelninti kardomąsias priemones. Iškart po nusikaltimo jai buvo paskirtas suėmimas 2 mėnesiams.

Teismas šį prašymą išnagrinėjo šiandien, nuo 11 val. surengtame posėdyje. Šiaulių apygardos teismas skundą atmetė. Pabrėžta, kad Šiaulių apylinkės teismas suėmimą kaip kardomąją priemonę skyrė dėl to, kad įtariamoji palikta laisvėje galėtų bėgti ir pasislėpti bei trukdyti procesui.

Šiaulių apygardos teismas pritarė šiem pagrindams, todėl įtariama paauglė lieka suimta.

Naujienų portalas tv3.lt primena, kad pirmadienį vakare Šiaulių mieste, Gegužių gatvėje, prie šiukšlių konteinerių rastas į kilimą suvyniotas jaunos moters kūnas su žaizdomis galvoje. Kiek vėliau paaiškėjo – žiauraus nusikaltimo auka tapo 15-os metų šiaulietė Gabrielė.

Netrukus buvo sulaikyti 4 įtariamieji: 2007 metais gimusi nepilnametė ir trys jauni vaikinai: vienas gimęs 1999 metais, antras – 2001 metais, trečias – 2004.

Generalinės prokuratūros Komunikacijos skyriaus vyr. specialistė Rasa Gelžinytė naujienų portalui tv3.lt yra patvirtinusi, kad du iš įtariamųjų teikė skundus, siekdami gauti švelnesnes kardomąsias priemones.

Šios savaitės pradžioje buvo kito įtariamojo, suimtojo E. Ž. skundas nagrinėtas ir atmestas. Šiuo metu nepilnametei įtariamajai paskirta griežčiausia kardomoji priemonė – 2 mėnesių suėmimas.

Vienas iš įtariamųjų jau buvo kadaise teistas

Žinia apie šaltakraujiškai nužudytą 15-metę šiaulietę sukrėtė ne vieną. Neramina faktas, kad visi 4 įtariamieji yra jauno amžiaus, tarp jų – ir 14-metė paauglė. Tiesa, vyriausiasis iš įtariamųjų turi šiurpią kriminalinę praeitį. Jis teistas ir už mažametės mergaitės seksualinį prievartavimą, savo aistrą tenkindavo šlykščiais būdais.

Naujienų portalui tv3.lt pavyko išsiaiškinti, kad vyriausiasis iš įtariamųjų E. B. anksčiau buvo teistas ir atlikęs laisvės atėmimo bausmę už mažametės prievartavimą. Mažamečiu laikomas asmuo, nesulaukęs 14 metų amžiaus. Naujienų portalo tv3.lt šaltinių duomenimis, nukentėjusiai mergaitei galėjo būti tik 12 metų.  Už seksualinį santykiavimą su mažamečiu numatyta griežta atsakomybė – laisvės atėmimas nuo 3 iki 13 metų.

Ši byla išnagrinėta dar 2019 m. Tuo metu kaltinamajam teismas skyrė 3 metų laisvės atėmimo bausmę. Be to, buvo priteista atlyginti 3 tūkst. eurų neturtinės žalos nukentėjusiajai.

Jaunas vyras E. B.  jau atliko bausmę ir dabar vėl pakliuvo į teisėsaugos akiratį. Kaip kalba Šiaulių gyventojai, E. B. draugauja su kita įtariamąja 14-mete, kuri šiuo metu įtariama 15-metės nužudymo byloje.

Šeštadienį Šiauliuose buvo palaidota žiauriai nužudyta 15-metė Gabrielė. Šventos Mišios už žiauriai nužudytą nepilnametę Šiauliuose buvo aukojamos šeštadienio rytą. Tada mergaitė buvo palaidota Ginkūnų kapinėse.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer