Kryme – virtinė sprogimų ir gaisras: dega rusų amunicijos sandėlis

Antradienio rytą Rusijos okupuoto Krymo Džankojaus rajone girdimi sprogimai ir matomas gaisras. Tai, kad liepsnoja rusų amunicijos sandėlis, patvirtino ir Rusijos Gynybos ministerija.

Vietos leidinio „Kryminform“ duomenimis, liudininkai praneša apie sprogimus Džankojaus rajone Kryme. Vietiniai išgirdo garsius trenksmus. Juodi dūmai matomi iš įvairių Krymo taškų.

Sprogimas galimai įvyko netoli Maiskojės kaimo, netoli Džankojaus. Pirminiais duomenimis, po sprogimų transformatorinės pastotės teritorijoje kilo gaisras. Kremliaus statytinis Krymo vadovas Sergejus Aksionovas pranešė nuvykęs į gaisro vietą.

Tuo metu deputatas iš „Europos solidarumo“ partijos Oleksijus Gončarenka sakė, kad sprogimai įvyko Azovo kaime, Džankojaus rajone. Anot jo, dega rusų amunicijos sandėlis. Vis dėlto oficialaus patvirtinimo iš Ukrainos kol kas nėra.

Ar žinote, kas yra Džankojuje? Karinė oro bazė, kurioje yra 39-asis malūnsparnių pulkas“, – pridūrė O. Gončarenka.

Tai, kad Kryme dega Rusijos karinis dalinys, patvirtinio Krymo totorių Medžliso vadovas Refatas Čubarovas.

„Pranešimas iš laikinai okupuoto Krymo: sėkmingas smūgis į karinį orkų dalinį Kalajaus kaime (dabar Azovas) Džankojaus rajone“, – „Facebook“ rašė R. Čubarovas.

Jis pridūrė, kad pataikyta į amunicijos sandėlį.

Apie tai, kad dega Rusijos pajėgų sandėlis, skelbia ir rusiški naujienų kanalai. „Topor Live“ teigimu, sprogimai kilo dėl gaisro detonavus sviediniams. Tai kol kas tradicinis Kremliaus paaiškinimas rusų amunicijos sandėlių sprogimams net tais atvejais, kai kuos apšaudo Ukrainos pajėgos. Analogišką paaiškinimą antradienį kartoja ir Krymo valdžia, ir Rusijos Gynybos ministerija.

Rusijos valstybinė naujienų agentūra „Tass“ citavo Rusijos S. Aksjonovą: „Amunicijos detonacija įvyko Krymo šiaurėje“.

Rusijos Gynybos ministerija taip pat patvirtino informaciją apie degantį sandėlį.

„Dėl gaisro detonavo amunicija, kuri buvo laikoma sandėlyje. Rimtų sužalojimų nebuvo, imamasi priemonių gaisrui gesinti, jo priežastys tiriamos“, – pranešė Rusijos Gynybos ministerija.

Lygiai prieš savaitę mažiausiai vienas žmogus žuvo ir dar keli buvo sužeisti per galingus sprogimus, driokstelėjusius vienoje Rusijos karinių oro pajėgų bazėje aneksuotame Krymo pusiasalyje.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer