Prabilo apie Rusijos raketos smūgio nužudytos 4-metės Lizos šeimą: „Mamai ji buvo visa gyvenimo prasmė“

Ant žolės priešais sudaužytus, apanglėjusius parduotuvės likučius ant šono guli rožinis, krauju išteptas vežimėlis. Jis priklausė mažai mergaitei, vardu Liza.

Ketverių metų vaikas buvo vienas iš trijų mažamečių vaikų, žuvusių ketvirtadienį Rusijos raketoms pataikius į Vinicos centrą, rašo BBC.

Jos motina Iryna Dmitrijeva buvo sunkiai sužalota per išpuolį. Yra žinoma, kad 23 žmonės žuvo, daugybė sužeista.

Prieš pat raketų smūgį Iryna internete paskelbė vaizdo įrašą. Buvo graži saulėta diena, o mažoji Liza šypsojosi stumdama priešais savo rožinę kėdutę, kol mama ir dukra kalbėjosi apie kelionę pas jos logopedą.

Paskutinės mergytės gyvenimo akimirkos užfiksuotos vaizdo įraše:

„Liza buvo labai linksma, mėgo ateiti pas mus. Ji buvo labai malonus vaikas. Mamai ji buvo visa jos gyvenimo prasmė. Ji ją beprotiškai mylėjo. Net neįsivaizduoju, kokia tai tragedija šeima“, – BBC sakė Valeria Korol.

Ji vadovauja specialiųjų poreikių centrui „LogoClub“, kuriame Liza tą rytą dalyvavo sesijoje. Čia mažoji Liza su mama lankėsi nuolat.

Ketverių metų mergaitė sirgo Dauno sindromu, o jos mamos „Instagram“ paskyra užpildyta mergaitės gyvenimo nuotraukomis, kurias ji pradėjo skelbti netrukus po to, kai gimė jos vienintelis vaikas.

Pirmasis įrašas skelbia: „Susipažink su mano angeliuku.“

„LogoClub“ centras, į kurią atvyko Liza su mama, yra vos už kvartalo nuo Pergalės aikštės, kur ir pataikė Rusijos raketos. Pasigirdus oro pavojaus sirenoms centro darbuotojai visus vaikus nuvežė į prieglaudą. Tačiau, kaip ir daugelis žmonių, Liza ir jos mama vis dar buvo gatvėje.

„Irina garbino Lizą ir buvo labai atvira apie tai, kad ji serga Dauno sindromu. Ji norėjo, kad žmonės žinotų, kad nėra ko gėdytis, kad tokie vaikai niekuo nesiskiria nuo mūsų, kad jie yra labai mieli ir malonūs“, – sako centro vadovė Valeria Korol.

Per šį išpuolį taip pat žuvo du berniukai. Septynerių Maksimas Žari mirė kartu su savo motina Viktorija.

Ukrainos policija pranešė, kad berniukas su mama dalyvavo susitikime medicinos centre, kuris buvo prekybos centro pirmame aukšte. Iš pačios klinikos mažai kas liko, tik nuo ugnies pajuodusios sienos.

Taip pat per smūgį mirė aštuonerių metų berniukas. Apie jį mažai kas žinoma. Tik tai, kad jis laukė dėdės šalia stovinčiame automobilyje. Daugelio apdegusių automobilių liekanos i vis dar išmėtyti po stovėjimo aikštelę: sprogimas buvo toks smarkus, kad vienas automobilis buvo apivyniojęs aplink stulpą.

Rusijos gynybos ministerija penktadienį paskelbė pareiškimą apie savo smūgį, kuriame neužsimenama apie vaikų mirtį. Vietoj to, agresorė teigė, kad Rusija paleido „didelio tikslumo“ raketas ir „sunaikino“ Ukrainos kariuomenės ir užsienio pareigūnų susitikimo vietą, kuriame buvo aptarinėjamas ginklų tiekimas. Tačiau Rusija smogė pastatui, pavadintam „Karininkų namais“ Pergalės aikštėje. Tik esmė ta, kad vienintelis karinis dalykas yra tik pastato pavadinimas, kilęs iš sovietinių laikų.

Lizos mama Iryna vis dar guli ligoninėje.

„Tai siaubinga. Vaikai neturėtų kentėti ir mirti, taip pat ir jų motinos”, – BBC sakė Valeria.

Vėliau šeštadienį paskelbtas pirmasis interviu su 4-metės Lizos mama. Moteris negalėdama sutramdyti ašarų prašė pasaulio padėti Ukrainai. \

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer